Українці визначили сім чудес Києва

baner-2-yellow-2.png-kvadrat_0У рамках четвертого етапу всеукраїнської акції “Сім чудес України” було визначено чудеса столиці.

Про це повідомляється на офіційному сайті акції 7 chudes.in.ua.

У столиці сім чудес обирали із тридцяти об’єктів – за них голосували інтернет-користувачі та експертне журі. Аби наголосити, що всі переможці – рівнозначні за своєю унікальністю, чудеса оголосили за абеткою.

Саме за сумою показників Інтернет- та експертного голосування (50/50) і були визначені переможці акції “7 чудес Києва”.

Оргкомітетом також було прийнято рішення об’єднати в одну номінацію об’єкти, що поєднані територіально та створюють своєрідні єдині історико-архітектурні та культурні комплекси міста.

Отже, переможцями акції "7 чудес Києва" стали (за абеткою):

·        Андріївська церква та Андріївський узвіз

·        Будинок з химерами

·        Видубицький монастир

·        Володимирський собор

·        Києво-Могилянська академія та Старий Поділ

·        Києво-Печерська лавра

·        Софія Київська

"Зазвичай ми і нагороджуємо, і шукаємо спецномінацію, щоб підтримати або допомогти якимсь об’єктам. Не виняток ця акція була "Сім чудес Києва". Перша частина – це ті об’єкти, які потребують невідкладного втручання держави з погляду реконструкції, бюджетного фінансування. Ми благодійністю їх не піднімемо. Це Національний художній музей і костьол святого Миколая. Наша практика є така, що ми нагороджуємо не відновлені об’єкти, а збережені об’єкти. От Михайлівський Золотоверхий, який всім подобається, і площа є однією з візитівок, – він отримав у нас спеціальну номінацію як найкращий, найунікальніший відбудований об’єкт історико-архітектурної спадщини", – розповів ініціатор, голова оргкомітету акції "Сім чудес України" Микола Томенко.

Спеціальні відзнаки також здобули Михайлівський Золотоверхий собор - як найвизначніший з відтворених об'єктів Києва, а також Миколаївський костел та Національний художній музей - як пам'ятки, які потребують негайної реставрації за підтримки держави.

За традицією, про переможців акції "7 чудес Києва" буде знято телепередачі та надруковано поліграфічну продукцію - буклети, календарі тощо.