Українці висловили обурення пропозиціями продажу речей із символікою угруповання “ДНР” на одній із глобальних торгових платформ

завантаження (1)У час зимових передріздвяних розпродажів на міжнародній онлайн-платформі Amazon з’явилася нова пропозиція – одяг із символікою підтримуваного і спрямовуваного Росією угруповання «ДНР», яке, за українським законодавством, є терористичною організацією.

Українські користувачі влаштували акцію протесту, а очолила її виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. Народжена у США лікарка українського походження й активістка, що в перші роки війни організувала підготовку і спорядження українських вояків і парамедиків, закликала українців провести флешмоб, щоб нагадати вигадливим підприємцям, що «прапор «ДНР» – це символ тероризму, репресій, смерті та окупації» і що українці у цій війні втратили вже понад 10 тисяч громадян, пише Радіо Свобода.

На сторінці онлайн-платформи Amazon можна купити все що, завгодно, навіть одяг із символікою терористичної організації. Може, сезон панамок вже і скінчився, але тільки не на «Амазоні» – тут ви можете придбати і чорну, і рожеву, і білу, просто на будь-який смак, і всі будуть мати нашитий спереду «прапор ДНР» із відповідним підписом. Не хочете панамку? Є і рушники, легкі, пляжні. Є і одяг – чоловічі реглани з прапорцем «ДНР». Чорношкірий хлопець, що рекламує різнокольоровий кітч, привернув увагу українців.

«Це – ідеальна картинка, щоб образити всіх», – аналізує пропозицію від «Амазону» український політолог та знавець крайніх правих рухів Антон Шеховцов. Він публікує зображення від «Амазону» на своїй сторінці в мережі Facebook.

46503768_10213145329123637_8809435797674524672_n

«Українців вона має образити через символ «ДНР», «ДНР» вона має образити, тому що там зображений чорношкірий чоловік, що носить шапку з їхнім символом», – зауважує політолог і далі розповідає, чому така картинка має образити ще і росіян, і жінок, і чоловіків, і повних людей, і людей, які не належить до західної цивілізації.