Українці нічого не знають про земельну реформу

ринок земліПро це свідчать результати соціологічного дослідження “Актуальні питання земельної реформи в Україні”, яке було проведено в рамках проекту USAID АгроІнвест.

В аналітичному звіті за результатами дослідження зазначається, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення стосується безпосередньо лише 16,6% населення і що понад 90% респондентів оцінили свій рівень ознайомленості про земельну реформу як низький.

Це дає підстави припустити, що більшість українців не вважають земельне питання достатньо важливим, аби докладно вивчати інформацію про нього, або з певних причин не можуть цього зробити.

Абсолютна більшість українців (94%) отримують інформацію про земельну реформу не з документальних першоджерел, а з інформаційного поля, у формуванні якого (зокрема, через присутність у ЗМІ) в українських реаліях беруть політики. Некритичність сприйняття змісту інформації, довіра до форми, складність самостійного аналізу почутих тез для переважної більшості громадян призводить до того, що їхня думка щодо мораторію формується під впливом інформаційних фрагментів з різних джерел, які іноді суперечать одне одному.

Майже 2/3  українців висловилися проти скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення, а 50% респондентів виступають  за можливість продати свою землю.

На думку дослідників, це свідчить про те, що українці не розуміють, що мораторій і продаж землі – речі взаємовиключні. І що, вимагаючи продовжити дію мораторію, вони вимагають від Верховної Ради продовжити обмеження їхніх конституційних прав. Їхній життєвий прагматизм вступив в конфлікт із стереотипом, але самі громадяни цього конфлікту не усвідомлюють.