Український телеканал в центрі скандалу через анонс концерту до 9 травня (Відео)

ф1Святковий концерт до 9 травня телеканал “Інтер” анонсує словами ведучих про те, що нині українські вулиці переіменовують “іменами фашистських злочинців”. Нацрада з питань телебачення та радіомовлення України зреагувала на це закликом до телемовників “не розколювати суспільство”.

“Вісім мільйонів українців загинули від рук фашистських загарбників. Це наша історія. Це наша генетична пам’ять. І сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили під час факельних ходів у нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров’ю наших співвітчизників. І нехай нам деколи здається, що все проти нас, що ми чужі в своїй країні, але це не так. Нас – багато, нас – сотні в цій залі і мільйони перед екранами телевізорів… Це ми 9 травня приносимо квіти до вічного вогню, це ми щороку відновлюємо пам’ятники воїнам, які загинули у війні з фашизмом”, – такий текст виголошують зі сцени в анонсі ведучі концерту Анастасія Даугуле та Андрій Доманський.

На ці слова зал кілька разів відгукується аплодисментами.

Відео анонсу шириться мережею і викликає бурхливу реакцію серед українців.

Більшості користувачів такі заяви "Інтера" не до вподоби - українські патріоти обурюються, що загальноукраїнський телеканал дозволяє собі такі вислови в час, коли Україна намагається відбити віськову агресію Росії та закликають державні органи України зреагувати на це.

ф5ф6"Національний Корпус" зреагував на анонс "Інтера" спеціальною заявою на своїй сторінці у Фейсбук, у якій запевнив, що якщо влада України належним чином не зреагує на анонс телеканалу, це зроблять українські патріоти.

"Констатуємо, що на 5 рік війни з РФ на загальнонаціональному телеканалі України звучать зневажливі заяви, які паплюжать пам'ять загиблих героїв та продовжують маніпулювати свідомістю українців, підігруючи на боці Путіна у гібридній війні.
На одному з попередніх концертів до 9 травня на Інтері використовувалась карта України, де частина східних областей була позначена як територія РФ. Саме Інтер - телеканал олігарха-колаборанта Льовочкіна - неодноразово викликав обурення суспільства через новорічні телешоу за участі російських зірок, які підтримують агресію РФ в Україні.

Якщо влада не спроможна припинити цю неприховану пропаганду російського шовінізму, то ми, Національний корпус, залишаємо за собою право на будь-які адекватні дії за для забезпечення інформаційної безпеки країни", - йдеться в заяві.

Серед прихильників таких заяв у мережі вияавилась колишній міністр часів Януковича регіоналка Олена Лукаш.

ф2ф3Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України на своєму сайті зреагувала на суспільний скандал.

Ось повний текст реакції Нацради:

"Потрібно пам’ятати, що засоби масової інформації мають великий вплив на суспільство. Спроби фіксації радянських стереотипів не мають нічого спільного з реальністю, в якій живе сьогоднішня українська держава. Покоління, що сьогодні творять нові смисли, активне демократичне суспільство, яке  живе в часі підкорення космосу, унікальних технологій, освіти без кордонів, відкритого світу потребує  й адекватної інформаційної сфери. І це має бути простір, вільний від маніпуляцій.

У суспільстві сьогодні багато болю. Країна п’ятий рік боронить свою суверенність від нападу російського агресора, оплакує сьогоднішніх загиблих, рятує позбавлених окупантами дому.  І в той самий час поминає мільйони загиблих у минулій, Другій світовій, війні – 73 роки не стишили болю, бо його весь цей час і не лікували…Україна віддає шану тим, хто повернувся живим, зупинивши нацизм і виживши потім у затяжній і всепоглинаючій сталінщині, осмислює уроки історії, перестає бути безродним совєтським племенем,  заліковує тяжкі ментальні рани, вибудовує шляхи примирення в ім’я цивілізації, де всі шанували би пам’ять одне одного, вчилися злагоді, повазі до різних доль і єднання для майбутнього неповторення біди. Все це дорого коштує кожній сім’ї, кожній людині.

У соціальних мережах зараз спалахнуло обурення поширеним роликом, змонтованим із кадрів грядущого «святкового» телепродукту на одному з каналів.

Чергова маніпуляція і танці на ранах суспільства, якими, як правило, є старозавітні концерти на кшталт «голубого огонька» – є ніякою не свободою слова, не точкою зору, а діями, що спрямовані на розкол суспільства, спробою чергової атаки в інформаційній війні, використанням людей як матеріалу для пропаганди, а тим більше – старших людей, чиї життя заслуговують на шану.

Закликаємо мовників виважено та відповідально ставитися до програмного наповнення, не розколювати суспільство, убезпечити аудиторію від мови ворожнечі та ненависті, говорити толерантно й з повагою до усіх співгромадян – про цінності життя й високу вартість миру.

У День пам’яті та примирення треба знайти істинні слова свободи – що лікують, підтримують, повертають людей лицем одне до одного".