“Український народ повинен бути готовий дати відсіч окупантам”,- Іван Заєць

zajetsУ зв’язку з нещодавними заявами Володимира Путіна, про загрози терористичних актів на території Кримського півострова з боку української розвідки. Ми взяли коментар у політично і громадського діяча Івана Зайця.

До цих заяв Путіна треба віднестися дуже серйозно. І тут мова іде не тільки про загострення ситуації на південному сході України. Мова може йти про значно гірші і трагічних сценарій. Нам треба виходити із того, що Росія поставила собі за мету знищити не тільки українську державність, але і українську націю як суб’єкта людської цивілізації. Російська влада розв’язали війну з Україною не тільки з тієї причини. Вони проводять  зараз політику глобального реваншизму.

Вони хочуть забезпечити для Росії такий вплив у світі який мав радянський союз. Без України вони не можу цього зробити. І вона зараз діє як звичайний варвар. Замість того щоб запропонувати політику випереджуючого розвитку, політику глибоких реформ влада намагається знищити існуючий світовий порядок та ті інституції які забезпечують порядок у всьому євро-атлантичному просторі. І таким чином зрівнятися з тими країнами які зараз панують у світі. Тобто вибрано не підтягуватися до демократичного світу а стягувати демократичний світ до свого рівня. Без українського потенціалу Росія не зможе цього зробити.

Тому війну з Україною Росія веде з двох причин. Першопричина Росія хоче повернути Україну до лона своєї держави, а друга - використати український потенціал для ведення політики реваншизму.

Багато українських політиків не усвідомлюють такої природи російської влади. Вони і далі думають що можна домовитися із росіянами. Тому до заяв потрібно віднестися серйозно і готуватися до більш серйозних наслідків ніж просто загострення ситуації на східних рубежах.

Відповідь у нас може бути тільки одна. Загальна мобілізація українського народу української промисловості, економіки та військово-промислового комплексу. І до цього треба готуватися уже зараз, а не тоді коли ворог буде на порозі.

Наступним кроком треба дуже різко посилити нашу діяльність на міжнародному рівні. Треба скликати ради безпеки ООН. Нам потрібно показувати справжнє обличчя російської влади і приводити приклади агресивної поведінки з боку окупантів. Потрібно проводити агресивну інформаційну політику в українських та закордонних ЗМІ.

Також треба проводити грамотну політику всередині держави. Путін не розраховує тільки на свої танки і армію, він ще розраховує на так звану п’яту колону. І дуже важливо не допустити сьогодні дестабілізацію всередині країни. Ми зараз чуємо багато таких заяв які підігрують путінському сценарію. Нам потрібно об’єднати український політикум. У нас повинна бути одна ціль, вільна і суверенна, неподільна Україна.

Що ще хочеться зауважити ми зараз стоїмо на порозі святкувань двадцять п'ятої річниці незалежності України. Це значна дата, значний історичний рубіж і російська влада не хоче щоб ми гідно провели святкування. На їхню думку це посилить дух українців і зможе привести до незворотніх змін у психології українського народу.