Український “Нафтогаз” переміг російський “Газпром” у міжнародному суді в Стокгольмі

ф2У чистому підсумку Росія має виплатити Україні $2,5 млрд за недопоставлені обсяги транзитного газу. Росії таке рішення не подобається.

Як повідомив Глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, арбітраж присудив “Газпрому” сплатити компенсацію у розмірі понад $4,5 млрд, з якийх “Нафтогаз” має намір розрахуватись із РФ за куплений у 2014 році газ.

ф1

Підсумки розгляду справи Стокгольським арбітражем у суперечці, що тривала між Україною і Рсоією майже три роки, очільник “Нафтогазу” обговорив із президентом України Петром Порошенком, який подякував за таку перемогу для України.

Коболєв пояснив, що за цим рішенням здобула Україна.

Тим часом у Росії заявили, що з рішенням міжнародного арбітражу не згодні.

“Компанія “Газпром” буде захищати свої права всіма способами, доступними їй згідно з чинним законодавством”, – цитує повідомлення “Газпрому”російське інформагентство  РИА Новости.

Як саме РФ збирається “захищати свої права”, наразі незрозуміло, та вже від сьогодні за несплату суд передбачив пеню.

“За результатами двох арбітражних процесів у Стокгольмі, “Газпром” має сплатити 2,56 млрд дол. на користь “Нафтогазу”. За заборгованість “Газпрому” будуть нараховуватися відсотки – 526 тис. доларів на день, починаючи з 1 березня”, – йдеться в повідомленні “Нафтогаз України”.