Українські «зірки» ухиляються від податків – Міндоходів

ukloneniya-ot-uplaty-polnogo-paketa-nalogov

Податківці вирішили глибше заглянути в гаманці відомих українських артистів і спортсменів. Як з’ясували Вести, щоб відстежити гонорари наших «зірок», представники Міндоходів моніторять концертне життя.

Днями у ЗМІ з’явилася інформація, що Міндоходів перевірить закордонні заробітки наших «зірок». Повідомлення від податкової нібито вже отримали Ані Лорак, Таїсія Повалій та інші. Названі артисти не підтвердили це «Вістям», а ось футболіст Андрій Воронін, який також фігурує у списку, зізнався, що отримав листа від податкової. Спортсмен вже тривалий час живе і працює в Москві, але продовжує отримувати гроші і в Україні (за словами юристів нападника московського «Динамо», це бонуси від Федерації футболу України).

«Податкова ставка на річний дохід до 129 тис. грн – 15%, вище цієї суми – 17%. Гонорари Вороніна порахували за меншою ставкою, оскільки він не зміг вчасно подати декларацію, тобто дати оновлені дані. Найближчим часом ми направимо документи в податкову, щоб вони змогли розрахувати відсутні 2%», – розповів юрист спортсмена Олександр Рябченко.

А ось обчислити суми реальних гонорарів наших артистів за кордоном податковій вельми проблематично. «Ми працюємо з банками, деякі факти заробітку «зірок» за кордоном через них розкриваємо. Покупки знаменитостей на суму вище 150 тисяч гривень проходять через фінмоніторинг», – сказав голова прес-служби Міндоходів Андрій Соколов.

А за словами прес-секретаря столичної податкової Миколи Ковтуненка, його колеги ретельно моніторять кількість концертів артистів і наповнюваність залів, стежать за виїздами зірок за кордон. «Зірки залишають за собою право на розголошення сум своїх гонорарів. Наприклад, торік Таїсія Повалій озвучила свої доходи і розповіла, що купила будинок в Іспанії. А ведучий Антін Мухарський, наприклад, вирішив не надавати розголосу декларації», – каже Ковтуненко.

Самі представники шоу-бізнесу на тему податків категорично відмовляються спілкуватися, обмежуючись лише короткими фразами, що вони «всі платять». Натомість юристи, що спеціалізуються на питаннях податків, анонімно розповідають, що існує багато схем ухилення від податків. Найпопулярніша – видача липових кредитів: «Концертне агентство, яке кличе наших артистів на гастролі, дає їм кредит під річну ставку до 10%. Ці гроші є гонораром, а кредит в підсумку просто списується. При цьому гроші за концерти за кордоном часто проганяються через офшори».

До речі, Міндоходів нарахувало торік сім мільйонерів серед артистів. За даними відомства, в цілому за 2012 рік наші «зірки» задекларували 27,7 млн грн доходів та сплатили 559,8 тис. податків на доходи фізосіб. А в 2011 році представники українського шоу-бізнесу показали свій заробіток у розмірі 4 млн 695 тис. грн.