Українські водії вибирають замість бензину – газ

автоЗа оцінками учасників ринку, мережа автогазозаправних пунктів в Україні за п’ять років зросла більш ніж удвічі. У перспективі газом буде замінено близько третини роздрібних продажів бензину.

2013-й обіцяє стати рекордним роком для українського ринку автогазу. За оцінками “Консалтингової групи А-95”, за підсумками поточного року обсяг споживання пропан-бутану в автомобільному і комунально-побутовому секторах може перевищити 915 тис. т, що на 7% більше показника рекордного досі 2011 р. і на 10% – 2012 р.

Про це в статті для ZN.UA пише заступник директора “Консалтингової групи А-95” Артем Куюн.

“Зростання ринку в 2013-му зумовила, головним чином, приємна для споживача ціна на газ, яка влітку “занырнула” набагато нижче 50% від вартості бензину А-95. Особливо значний приріст споживання це забезпечило в столичному регіоні – найбільшому з ємності в країні”, – зазначив експерт.

Не в останню чергу розвиток ринку було обумовлено перетвореннями в роздрібній мережі реалізації скрапленого газу за останні три роки. Головним чином вони полягають у нарощуванні точок реалізації великими мережами АЗС, що несе з собою нові, більш високі стандарти, пише Артем Куюн.

Чіткої статистики мережі автогазозаправних пунктів (АГЗП) в Україні немає, проте, за оцінками провідних гравців, з 2008 р. вона зросла більш ніж удвічі. Станом на листопад 2013-го, у країні функціонувало близько 2600 АГЗП, трохи більше ніж половина яких припадає на великі мережі. Лідер розширення мережі АГЗП - WOG. Тільки за січень-листопад нинішнього року мережа приросла 58 новими газовими станціями (до 202).

Досить швидко і впевнено розширюється газова мережа "БРСМ-Нафта". Оператор зі штаб-квартирою у Києві, відомий своєю агресивною ціновою політикою, за 2013 р. виріс на 52 модуля. На початок грудня 2013 р. з 130 станцій БРСМ 123 мали газовий пістолет.

На 49 АГЗП виріс поки недосяжний за розмірами оператор - мультибрендова мережа "Привату" (до 325 модулів).

За прогнозами операторів, ринок автогазу найближчим часом повинен продовжити зростання. Наприклад, "Роснефть" в листопадовій презентації на ринку України на конференції Petroleum Ukraine 2013 показала, що очікує збільшення ринку LPG до 2021 р. майже вдвічі - до 1,5 млн т в рік.

Це означає, що газом буде замінено близько третини роздрібних продажів бензинів, як це вже сталося, зокрема, в Литві і Польщі, резюмував експерт.

Джерело - Дзеркало тижня.