Українські військові здобули нову стратегічну перемогу на Донбасі

Філін - комбат Донбас-Україна Вячеслав Власенко сидитьУкраїнські військові повністю контролюють стратегічну для бойовиків трасу на Донбасі.

Бійці ЗСУ не просто займають нові позиції на Донбасі. Мета не тільки відібрати в окупантів українську землю до метра, а й залишити ворога у тактичному і стратегічному програші, що унеможливить його подальший опір.

Таке зробили з окупантами українські військові.

Читайте також: Комбат ЗСУ назвав дату закінчення війни на Донбасі

Як заявив ТСН комбат 46-го спецбатальйону ЗСУ “Донбас-Україна” В’ячеслав Власенко (“Філін”), траса на окуповану Горлівку уже під контролем не бойовиків, а бійців ЗСУ.

Про це комбат 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ "Донбас-Україна" сказав в інтерв'ю кореспонденту Олександру Загородньому.

- Світлодарська дуга. Наскільки вона вже зараз вирівнялася?

- Напрямок Новолуганська був трохи позаду, тому що підрозділи 54-ї бригади спромоглися пройти вперед. Ми, як прийшли на нові позиції, одразу зайняли їх, і на сьогоднішній день є стійка оборона зі всіма необхідними спорудами.

- Тобто ми трохи вирівняли Світлодарську дугу?

- Так, на сьогоднішній день це вже іде майже суцільна рівна лінія.

- 16 січня у вас були бої? З диверсійно-розвідувальними групами?

- ДРГ виходять практично щоденно або щоночі. Тоді вийшла група, яка намагалася обійти наші позиції, але нарвалася на наші пости спостереження і вогневі позиції і була знищена.

- Яких втрат зазнав супротивник?

- З тих даних, що ми маємо, загиблими рахуються 12 бойовиків.

Читайте також: Бійці під Новолуганським ліквідували 12 бойовиків — подробиці від комбата ЗСУ

- Зараз можна говорити, що траса яка веде до Горлівки, перебуває під обстрілом?

- Вона повністю під нашим контролем. І будь-які переміщення ми бачимо і тримаємо під контролем. Тобто якщо там буде йти бронетехніка, військова техніка, вона буде знищена.

- А що можете сказати про залізницю, яка з'єднує Луганськ з Донецьком?

- Вона не в зоні моєї відповідальності. Всі залізничні шляхи, які є у нашій зоні відповідальності, під моїм контролем. Але зараз тут нічого не їздить.

- А як ви, забезпечені усім необхідним? Які взагалі настрої серед бійців?

- Ми дуже тісно спілкуємося з волонтерами і з людьми, які бажають допомагати, з одного боку. З іншого боку, зараз не порівняти забезпечення у порівнянні з 2015-м і 2016 роками. Ми забезпечені повністю формою, зимовими берцами. Проблем із тиловим забезпеченням на сьогодні немає взагалі.

- А спілкуєтеся з місцевими у тому ж Новолуганському? Які серед них панують настрої?

- Частина людей зустріла нас із задоволенням, тому що зараз немає жодних блокпостів, жодних перевірок у напрямку Новолуганського. З іншого боку, у зв'язку з тим, що ми перекрили кримінальні корупційні схеми, частина людей, які цим займалися, втратили свої прибутки, і є незадоволеними. Тому ідуть якість провокації, намагаються видати неправдиву інформацію проти нас. Але ми не звертаємо уваги, а робимо свою справу, виконуємо ті бойові завдання, які на нас покладаються.

Читайте також: Командир батальйону спецпризначення ЗСУ дав точне визначення терміну «ватник»

- Згідно з мінськими угодами, Дебальцеве має бути підконтрольне українським силам. Взяти Дебальцево - наскільки це реально зараз?

- Це наша політика, спрямована на виконання мінських угод. Я думаю, що ті економічні заходи, які вживаються проти Російської Федерації, країни-агресора, рано чи пізно будуть доведені до логічного кінця і вимоги мінських домовленостей будуть виконуватися.

- Рано чи пізно - зараз немає такого розуміння, щоб зараз пішли і взяли?

- Ми за те, щоб вони скоріше були виконані. Мінські угоди - це один з етапів повернення нашої території, території Донбасу і Криму. Потім буде наступний етап. Я думаю, що наші політики з цим розберуться.