Українські військові завершили перший етап відведення озброєння, – прес-центр АТО (Відео)

Минула доба у зоні проведення АТО пройшла без порушень Мінських домовленостей. Українські сапери займаються розмінуванням місцевості в усіх секторах. Лише в Станиці Луганській за сьогодні наші військові зняли 8 розтяжок різних гранат. Всі вони стояли без уповільнювачів, тобто розраховані на миттєву дію.

Про це повідомляє прес-центр АТО.

Завершився відвід мінометів калібром менше 100 мм у секторі “А”. Сьогодні в районі міста Щастя під наглядом ОБСЄ відведено останні 5 одиниць. Українська сторона на 100 відсотків виконала план відведення. Можна сказати, що перший етап завершено.

В селі Артемово Донецької області військовослужбовці Цивільно-військового співробітництва разом з волонтерами вивчали соціально-побутові проблеми місцевого населення. В першу чергу допомога у будівельних матеріалах надаватиметься тим, чиє житло найбільше постраждало від обстрілів. Шифер, вікна та інші побутові матеріали, а також продовольчі набори, грошову матеріальну допомогу на закупівлю медичних препаратів надасть один з австрійських фондів.

Читайте також: На Донбасі практично абсолютний мир — повні дані Ради нацбезпеки та оборони України

У той же час на території так званої «ЛНР» фіксується погіршення соціально-економічної ситуації, яке викликане затягуванням виділенням коштів на пенсійне забезпечення населення. Зокрема, станом на 13.10.2015 фінансування пенсій в так званій «ЛНР» за жовтень ще не розпочато у зв’язку із ненадходженням необхідних коштів з РФ. Керівництво «ЛНР» здійснює пошук додаткових коштів на фінансування пенсійного забезпечення у разі продовження затримок з РФ.

На контрольованій бандитами території має місце брак фінансування для підготовки соціальних об’єктів (школи, лікарні дитячі садочки тощо) до опалювального сезону, зокрема централізованого забезпечення вугіллям.