Українські військові відібрали у бойовиків Жованку – передмістя Горлівки. Подробиці

Верхів'я ріки Жованка біля авторинку "Майорський" восени 2008 року. Далі ріка втікає у село Жованка.  Фото -  IgorMu3
Верхів’я ріки Жованка біля авторинку “Майорський” восени 2008 року. Далі ріка втікає у село Жованка. Фото – IgorMu3

Без жодного пострілу українські військові взяли під свій контроль частину передмістя Горлівки – Жованку, що має однойменну назву з тамтешньою річкою.

Бойовики були п’яними і “свою” територію не контролювати.

Потім, коли зрозуміли, що вже надто пізно, взялись голосно скаржитись, що якісь невідомі військові у чорній формі, мовляв, зайняли “нейтральну” зону. Поскаржились і спостерігачам ОБСЄ.

Про це навіть написало російське видання “АиФ.Ru“, додавши “для вірності” вигадки про “знущання” над тамтешніми мешканцями села Жованка біля Зайцевого.

п

Читайте також: Українські військові взяли частину Горлівки (Мапа) 

Однак насправді ситуація розгорталась зовсім інакше, як представили це терористи, боячись покарань від  російських кураторів.

Про те, що бойовики “прошляпили” захоплену раніше ними територію сп’яну, повідомляли і сепаратистькі групи у соцмережах.

Горлівка-Жованка8 листопада волонтер Родіон Шовкошитний коротко проінформував, що бійці 42-ї бригади ЗСУ зайняли частину Зацевого – передмістя Горлівки.

“Сьогодні дозволили озвучити. 42 віджала у сепарів хороший шмат на Зайцево. Якийсь район на «ш». До Горлівки стало зовсім близько”, – коротко повідомляв волонтер.

Читайте також: Наш військовий розповів про поведінку бойовиків останнім часом (Відео)

Потім він докладно розповів, як Жованка стала нашою.

“Окремий взвод розвідки 42 бату йшов по Зайцевому, йшов і окопався. Прямо між 1 і 2 лініями оборони сепарів. У парі сотень метрів. 3 км української землі були повернуті під контроль сил АТО без єдиного пострілу”, – розповів волонтер.

За словами Шовкошитного, побачивши наступного дня свіжі окопи, бойовики спершу вирішили, що то прийшли на позиції кадрові російські військові.

“Вони їх тут чекали. Махали руками, кликали в гості. Можна було їх усіх там перестріляти, але на всі запити розвідка отримувала відмову. На другу добу в сепарському ефірі був моторошний кіпіш, бо “гості” на контакт не йшли. І тільки на третю роздуплились, був відкритий вогонь по позиціях 42″, – описав ситуацію волонтер.

Українські розвідники посилали запити до вищого командування на дозвіл відкрити вогонь по бойовиках, але “добро” не давали, стверджує волонтер. Командувач сектору пообіцяв їм, що якщо будуть дотримуватися Мінських домовленостей, отримають нагороди та звання, так що українські бійці стрималися. А ось “на тій стороні” ситуація розгорілась не на жарт.

Читайте також: У бойовиків «ДНР» — «розрив свідомості» через побачене на териконі (Відео)

“Дикий п*** б, непрофесіоналізм і пияцтво сепари намагаються прикрити істерикою в інфополі. ОБСЄ, до речі, мешкає більше в ньому, ніж в нашому. Приїхали вони на позиції 42, з боку сепарів, з’ясовувати, хто ж тут такий сміливий (вони теж начиталися сепарських зведень про якихось чоловічків у чорному, що маскуються під ЗСУ/іноземних найманців, що маскуються під НАТО і т.д.) Хлопці пояснили одному довготелесому екс-офіцеру Британії, який явно симпатизує рф, що тут нікого не було, і вони просто тут окопалися. Ні в кого не стріляли. Якби і Україна тут, зрештою (до речі, спасибі ОБСЄ просили передати: цей британець випадково розповів, не контролюючи свій потік емоцій, що сепари підкралися на 70 метрів. Наші цього не знали, вжили необхідних заходів. Спасибі)”, – розповів подробиці Родіон Шовкошитний.