Українські спецслужби впіймали Путіна на брехні і вказали, хто з його приватної армії ПВК “Вагнер” міг убити громадян РФ у ЦАР (Фото)

ф9Цинічно прикриваючи злочини своєї приватної армії – ПВК “Вагнера” – Президент РФ заявив, що російських журналістів у Центральноафриканській республіці вбили, мовляв, якісь місцеві угрупування. В СБУ на це зреагували, вказавши Путіну імена і особи російських “іхтамнєтів”, які могли вбити громадян РФ.

СБУ на своєму сайті опублікувала дані про незаконну діяльність ПВК “Вагнера” в Центральноафриканській республіці, де влітку цього року були убиті троє російських журналістів, які поїхали туди знімати фільм про “іхтамнєтів”.

Читайте також: Путін про ПВК «Вагнера»: «У нас там працює мало не мільйон людей» (Відео)

Загалом українські спецслужби встановили особи 37-ми російських найманців, які воюють в ЦАР. 10 із них, за даними СБУ, могли бути безпосередньо причетні до вбивства російських журналістів, аби ті не розповіли про злочинну діяльність приватної армії Путіна.

Читайте також: Убили свої? Що відомо про загибель журналістів з РФ, які знімали фільм про ПВК «Вагнера» в ЦАР (Відео)

“30.07.2018 року в Центральноафриканській республіці були вбиті російські журналісти – О.Джемаль, К.Радченко та О.Расторгуєв, які, за інформацією ЗМІ, проводили розслідування незаконної діяльності російських найманців у цій країні. При цьому російська влада відразу заперечила факт присутності терористів ПВК «Вагнера» в ЦАР.

Однак отримана СБУ інформація черговий раз викриває брехню офіційних осіб РФ. За наявними даними найманці ПВК «Вагнера» були спрямовані до ЦАР керівництвом ГУ ГШ ЗС РФ ще на початку 2018 року.  Структурою прикриття терористів є комерційна фірма, афілійована з усе тим же «поваром», а за сумісництвом російським бізнесменом Є.Пригожином – ТОВ «М-Фінанс» (м. Санкт-Петербург, основні напрями діяльності: видобування дорогоцінного каміння, діяльність приватних охоронних служб). При цьому, доставка в Африку частини найманців здійснювалася безпосередньо приватним літаком Є.Пригожина”, – йдеться в повідомленні СБУ.

ф1

Згідно із наявними в СБУ матеріалами, до завдань «служби безпеки ТОВ «М-Фінанс» в ЦАР входить здійснення інструкторської підготовки членів місцевих воєнізованих формувань, а також забезпечення таємного вивезення дорогоцінного каміння (алмазів) з території  Центральноафриканській республіці до РФ в інтересах збагачення вищого керівництва держави та російських спецслужб.

Службою безпеки України встановлено 37 громадян РФ, які залучаються керівництвом військової розвідки РФ на ротаційній основі до виконання службових завдань в ЦАР у складі «служби безпеки ТОВ «М-Фінанс» (керівник СБ – громадянин РФ Захаров Валерій Миколайович, 12.01.1970 г.р., м. Санкт-Петербург, особистий номер у структурі ПВК «Вагнера» М-5658). Серед них вже ідентифіковано персоналії 10 найманців, які безпосередньо знаходилися в ЦАР в день вбивства російських журналістів. Більшість з цих осіб брали учать у терористичній діяльності на Сході України і в Сирії, за що були відзначені державними нагородами РФ:

  • Залічев О.Б., 04.11.1984, м. Санкт-Петербург, особистий номер М-0197 (більше інформації – https://www.facebook.com/giolena11/posts/ 1553003061414833 );
  • Грузденок Р.В., 27.12.1976, м. Санкт-Петербург, М-3207;
  • Юдов С.М., 28.11.1968, м. Санкт-Петербург, М-5662;
  • Фарафонов О.Є., 25.10.1975, м. Санкт-Петербург, М-5654;
  • Кіракосян А.О., 14.05.1976, м. Санкт-Петербург, М-0613;
  • Сотов О.О., 02.06.1976, м. Санкт-Петербург, М-5661;
  • Бубнов Г.А., 08.12.1971, м. Санкт-Петербург, М-5655
  • Вільдяєв В.В., 15.08.1977, м. Улан-Уде, М-1000;
  • Мінібаєв І.Р., 07.08.1988, Белгородська область, М-1005;
  • Завадський С.Ю., 08.11.1975, республіка Башкортостан, М-1313.

ф2ф3ф4

Матеріали СБУ свідчать, що після отримання спецслужбами РФ інформації про виїзд російських журналістів до ЦАР, керівник «служби безпеки ТОВ «М-Фінанс» Захаров В.М. отримав категоричний наказ вжити вичерпних заходів для недопущення витоку інформації про присутність російських терористів у цій африканській країні.

Усе вищезазначене свідчить, що сьогоднішня заява Президента РФ В.Путіна стосовно найманців ПВК «Вагнера» у ЦАР та обставин  вбивства російських журналістів О.Джемаля, К.Радченко та О.Расторгуєва є свідомою брехнею. Матеріали ж СБУ можуть стати «ключем» для встановлення і затримання конкретних виконавців цього зухвалого злочину не «когда-нибудь», а найближчим часом.

Як заявив Голова СБУ Василь Грицак: «Таємна діяльність російських найманців «Вагнера» у ЦАР має стати об’єктом міжнародного розслідування. Російська влада жодним чином не зацікавлена у встановленні правди, адже мова йде про «приватну армію Путіна», на чиїх руках тисячі життів мирних громадян в Україні та Сирії. Нам усім нарешті треба зрозуміти, що мовчання світової спільноти вбиває».