Українські міністри знайшли нову формулу нарахування собі зарплатні

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

Заробітна плата українських міністрів тепер буде залежати від середньої по Україні, а премій у 400% не буде.

Про таку нову формулу формулу нарахування собі зарплатні повідомив 4 лютого на нараді за участі Президента України глава Кабміну Олексій Гончарук, повідомляє сайт глави держави.

Як ідеться в повідомленні, відповідну формулу нарахування зарплатні міністрів Уряд України вже затвердив на своєму засіданні. За цією формулою, розмір середньої запплатні в Україні буде множитись на коефіцієнт і таким чином буде вираховуватись зарплатня міністра.

Розмір премії очільника міністерства тепер не може складати до 400%, як раніше, а буде обмежуватись одним посадовим окладом.

“Ми домовилися про те, що зарплата міністра, заступника міністра, інших високопосадовців буде прив’язана до середньої зарплати по країні. Зарплата міністрів та їхніх заступників буде в діапазоні від трьох до п’яти середніх заробітних плат. І потрібно припиняти виплати по 200-400% премій. Максимальна премія буде не більше, ніж один оклад”, – повідомив Прем’єр-міністр Гончарук.

Президент України підтримав рішення Уряду щодо обмеження заробітної платні та премій керівникам органів виконавчої влади.

“Мені здається, дуже справедливо, що ви прив’язуєте платню з коефіцієнтом до середньої заробітної плати по країні, і якщо вона збільшується, то у всіх збільшується, а якщо зменшується, то й у високопосадовців також”, – сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Гончарук зобов’язав Мінекономіки переглянути зарплати топ-менеджерів

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», на початку січня в Україні спалахнус скандал, коли стало відомо, що за підсумками 2019 року урядовці отримали гігантські премії.

На тлі цього скандалу Прем’єр-міністр подавав заяву на звільнення, та Президент України відставки не прийняв, серед іншого доручивши Олексію Гончаруку впорядкувати принцип нарахування заробітної платні міністрам.