Українські аграрії подолали позначку у 60 мільйонів тонн врожаю зерна

зерноНайбільше зерна намолотили на Полтавщині – понад 5 мільйонів тонн. Окрім того, по 4 мільйона тонн збіжжя отримали на Вінниччині та Харківщині. Загалом же в Україні вже обмолочено 96% площ. І найближчим часом аграрії повністю завершать жнива, закінчивши збір кукурудзи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

 «В Україні аграрії вже встановили нову найвищу позначку врожаю зернових. Так, наразі вже намолочено понад 60,4 мільйона тонн зерна. Звісно, це досягнення. Адже такі великі обсяги потребували напруженої роботи як в полі, так і в процесі відвантаження зерна. В інтенсивному режимі працювала в техніка полі. Пришвидшилися темпи вивільнення потужностей для зберігання нових партій зерна, його транспортування та перевалка в портах. Однак аграрії справилися з цим завданням», − зазначив Микола Присяжнюк.

За його словами, наразі залишилося лише дозбирати кукурудзу. Її вже намолотили 26,8 мільйона тонн. А загалом в Україні вже зібрано 97% площ під зерновими. «Хочу відзначити рекордні показники, які продемонстрували регіони України. Так, найбільше зібрали на Полтавщині − понад 5,2 мільйона тонн зерна. А хлібороби Вінниччини та Харківщини подолали позначку в 4 мільйона тонн збіжжя.

При цьому найвищої врожайності досягли аграрії Черкаської, Київської, Вінницької, Полтавської та Хмельницької областей», − наголосив Міністр. Також Глава відомства додав, що загалом у поточному році врожайність зернових в Україні зросла на 21%.

І цьогоріч під час посіву озимих культур аграрії використовували високопродуктивне насіння та працювали над підвищенням технологічності процесу. Цю тенденцію необхідно продовжити і під час посіву ярих культур навесні.

Джерело - http://www.disgu.gov.ua/