Українська сторона готова відновити водопостачання в “Л/ДНР” (Відео)

58_main

У ході засідання ТКГ сторони показали загальну готовність відновити постачання води в ОРЛО у повному обсязі. Про це спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдик заявив на брифінгу, повідомляє “112 Україна“.

“Більш результативною виявилася дискусія з постачання води в ОРДЛО. У ході обговорення сторони показали загальну готовність погасити заборгованість і відновити постачання води в повному обсязі”, – прокоментував Сайдик.

Раніше повідомлялося, що незважаючи на припинення поставок електроенергії в ОРЛО, Україна швидше за все не відключить електропостачання Попаснянскому водоканалу, який поставляє на непідконтрольну територію 90% питної води та забезпечує кілька населених пунктів, а також частина окупованого Луганська.

Читайте також: В Мінську пообіцяли якнайшвидше вирішити питання бойовиків, які не хочуть повертатися на окуповані території

Нагадаємо, комунальне підприємство “Попаснянський районний водоканал” є постачальником води для 80 тис. жителів Луганської області, які проживають на контрольованій українською владою території, а також близько 1,2 млн жителів Луганської області на тимчасово окупованих територіях.

Зазначимо, 1 грудня 2016 р. було припинено електропостачання КП “Попаснянський районний водоканал”, який подавав воду в окуповані райони Луганської області.

Читайте також: В «Л/ДНР» хочуть відновити залізничне сполучення

“ЛНР” не оплачувала рахунки за воду, тому в Попаснянському водоканалі виникла значна заборгованість перед ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання” за спожиту електроенергію.

Раніше рахунки за “ЛНР” оплачував Червоний Хрест, однак з 1 грудня він припинив фінансування.

На початку січня повідомлялося, що компанія “Луганське енергетичне об’єднання” знову подає електроенергію на “Попаснянський водоканал”, коли був відправлений перший транш коштів.