Українська сільгосппродукція готова до виходу на європейські ринки, кажуть на Тернопіллі (Відео)

село“Асоціація з ЄС – можливості для агробізнесу”, – про це йшлося на Східноєвропейському аграрному конгресі, що відбувся у Васильківцях Гусятинського району.

Подія зібрала на Тернопіллі кращих фермерів і керівників великих агропідприємств України. Приїхали і гості з-за кордону. Переймати було що. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. На ринку Тернополя: ціни на одні ягоди та овочі ростуть, на інші – падають (Відео)

Доглянуті поля пшениці, картоплі, цукрового буряку, а ще – техніка, забезпечена сучасним оснащенням. Це все першим оглянули учасники конгресу. А далі – говорили про важливість інноваційних технологій, обґрунтований вибір добрив, безпечність вирощеного.

– Ми хочемо показати, щоб те, що ми робимо, підприємства, які є в Україні, використовували. Ми наробили багато помилок. Ми їх признаємо і хочемо, щоб інші тих помилок не повторювали. Сьогодні ми відкрили і показали все, – розповідає директор агрохолдингу “Мрія” Андрій Науменко.

Читайте також. Країни ЄС – основні торговельні партнери Тернопільщини

Вітчизняні агровиробники певні: українська сільгосппродукція готова до виходу на європейські ринки. Гості з-за кордону розповіли про шанси для України після підписання угоди з ЄС: про європейські вимоги до агропродукції, експортний потенціал, логістичні особливості та передумови експорту зернових і олійних, важливість застосування передових технологій.

На конгресі також Асоціація виробників картоплі України оглянула цьогорічний ринок найпопулярнішого овочу. Цукровики України говорили про ринок цукру в умовах євроінтеграційного процесу. Далі на учасників конгресу чекали: демо-покази техніки, виставкові експозиції, а також встановлення рекорду України – наймасштабніший збір врожаю.