Українська контррозвідка взяла командира банди “Гіві” (Фото)

Затримали терориста-громадянина України з Одеси аж у Молдові, куди той прибув літаком російських авіаліній. Операцію контрозвідка СБУ проводила спільно зі спецслужбами Республіки Молдова.

Як повідомили в СБУ, при обшуку знайшли документи і речі, які недвозначно засвідчують причетність бойовика на прізвисько “Академік” до терористичної “ДНР”, зокрема, до бандформування “Сомалі” під орудою одіозного терориста “Гіві”.

“Затриманий бойовик, мешканець Одеси, влітку минулого року пройшов спеціальну військову підготовку на території одного з полігонів у районі н.п. Макіївка Донецької області під керівництвом кадрових військовослужбовців ГРУ Генштабу Збройних сил РФ. Після закінчення курсів йому було присвоєно фейкове офіцерське звання “старший лейтенант”.

Бойовик із серпня 2014 до травня 2015 року був командиром батареї бойовиків у складі свого терористичного угруповання, відомого як група “Гіві”. Він безпосередньо проводив обстріли та координацію вогню по позиціях сил антитерористичної операції, які дислокувались в районах Донецького аеропорту, н.п. Сніжне, Іловайськ, Дебальцеве та Авдіївка”, -повідомили в СБУ.

Там також проінформували,  що під час обшуку вилучили в затриманого паспорт громадянина України та документи, які доводять його участь у бойових діях на боці терористів "ДНР": "Удостоверение личности старшего лейтенанта", довідку "міністерства оборони "ДНР", що засвідчує втрату "Академіком" у результаті бойових дій документів, "Увольнительную записку", підписану ватажком його терористичного угруповання. Бойовик "захопив" з собою кілька комплектів військової форми з шевронами 1-ої окремої батальйонно-тактичної групи «Сомалі» та групи «Гіві», шеврони ЗС РФ.

"У терориста також вилучено речі, які свідчать про ймовірне залучення бойовика російськими спецслужбами до диверсійно-підривної роботи: військові топографічні карти Донецької області та району населеного пункту Амвросіївка із зазначенням місць дислокації військових формувань ЗСУ, космічний знімок полігону з нанесеними орієнтирами, два флеш-накопичувачі з відомостями окремих "військових формувань "ДНР" з грифами обмеження доступу «для службового користування» і «таємно», дев'ятнадцять плат оперативної пам’яті до персонального комп’ютера, дві сім-карти українського мобільного оператора, USB-модем російського оператора стільникового зв’язку, ключ від сейфа та металева печатка", - проінформували в СБУ.

Затриманого бойовика доставили в Україну. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

д1д2д3д4д5