Українська гімназія за 5 тис. євро отримає статус закладу європейського зразка (Відео)

P1120057-nПро актуальні питання освітянської галузі розповіла начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк під час прес-конференції 14 квітня.

Читайте також. “Свято випускника” буде, але не таке масштабне, як завжди (Відео)

– Незважаючи на складний економічний період і в Україні, і в нашому місті, галузь, яка формує майбутнє Тернополя, належно функціонує, – зауважила вона. – Хоча на капітальні видатки держава не виділяє жодної копійки, ми оновлюємо матеріально-технічні бази навчальних закладів, здійснюємо заміну старого електрообладнання, відкриваємо додаткові дошкільні групи і вирішуємо дуже актуальну проблему для більшості освітянських установ міста – ремонт дахів їхніх приміщень. Це все відбувається за рахунок міського бюджету…

Упродовж минулого року в кожному дошкільному навчальному закладі, за її словами, встановили ігровий майданчик. Також збудували сім спортмайданчиків у загальноосвітніх закладах. Замінили старе електрообладнання у дитсадках, відкрили нові групи для дошкільнят.

Читайте також. На ремонти шкіл і садочків місто витратить 6 млн грн із власної казни (Відео)

- Минулого року ми планували відкрити 10 груп, а вдалося – 13. Цьогоріч плануємо відкрити ще щонайменше 5 нових груп, - додала очільниця галузі освіти.

Хвалилася освітянка і успіхами учнів під час олімпіад, а також у Малій Академії Наук. Згадувала, що на преміювання таких дітей і вчителів, які їх підготували, в цьому році заклали у бюджет аж 140 тис. грн.

- У нас було 10 двохсотбальників під час складання ЗНО, - тішиться вона. – Усі ці діти – вихованці спеціалізованих навчальних закладів.

Ольга Похиляк також розповіла про процес інтеграції шкіл міста до європейських освітянських стандартів і створення на базі існуючих шкіл закладів нового типу, які поліпшать рівень профорієнтації в навчально-виховному процесі.

- Ми вже визначилися із першим закладом, який отримає європейський сертифікат, - стверджує вона. – Йдеться про Українську гімназію імені Івана Франка. Аби вона отримала новий статус, треба сплатити 5 тисяч євро. Цей внесок зроблять меценати – не тернопільські, а закордонні. Вже є така домовленість.

До речі, в Західній Україні ще немає закладів із таким статусом. Вони діють в основному у Києві та на Сході України. Тож Українська гімназія стане піонером. Згодом на статус будуть претендувати й інші навчальні заклади «файного міста».

- Це дасть дуже багато преференцій учням і викладачам гімназії, - пояснює пані Похиляк. – До нас зможуть приїздити викладачі з-за кордону і навчати дітей. Крім того, вихованці зможуть продовжувати навчання в освітніх закладах європейських країн.

Згадала головна освітянка міста і про медичний ліцей. Переконувала журналістів, що цей заклад, створений на базі школи №15, набуває популярності. Мовляв, батькам, які хочуть бачити своїх чад медиками, не доведеться винаймати репетиторів для вступу у медичний виш.