Україні загрожує аграрний Майдан через зміни до Податкового кодексу

Віталій Скоцик - голова Аграрної партії України
Віталій Скоцик – голова Аграрної партії України

 

У день розгляду в парламенті змін до Податкового кодексу аграрії готові провести всеукраїнський страйк, зокрема, й велику акцію протесту в столиці.

Таке рішення ухвалено 13 грудня під час VII з’їзду Аграрної партії України, який відбувся у Палаці «Україна» у Києві, передає “Форбс-Україна”.

Учасники з’їзду затвердили звернення до Президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра з вимогою не допустити скасування спеціального режиму ПДВ та спрощеної системи оподаткування для сільськогосподарських підприємств з 2016 року. Саме такі зміни передбачені урядовим законопроектом «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні», що фактично скасовує всі пільги для сільгоспвиробників.

Якщо законопроект буде проголосовано в нинішній редакції, це підірве продовольчу безпеку України. Втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки становитиме $1 млрд., а кількість безробітних зросте на 100 тисяч осіб, – сказано у зверненні.

В разі якщо влада не прислухається до вимог аграріїв, вони в найближчі тижні вдаватимуться до масових протестів із блокуванням магістральних автошляхів. Також, як повідомив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, на акцію в Київ прибудуть 10 тисяч учасників.

Нагадаємо, раніше, 10 грудня, з ініціативи Аграрної партії в різних регіонах України було проведено попереджувальні акції протесту, за участю десятків тисяч людей і колон сільгосптехніки. До мітингів приєдналися представники інших політичних сил, працівники сільгосппідприємств, фермерських господарств та місцевих органів влади.