В Україні стали фіксованими ціни на соціально значущі товари

ф1Роздрібні ціни на хліб і молоко, а також ряд медичних засобів в Україні тепер не можуть зростати більше, як на 5% без погодження.

18 травня вступила в дію постанова Кабінету міністрів про декларування розрібних цін в Україні на соціально значущі товари. Про це повідомляє Держпродспоживслужба України.

Як ідеться в повідомленні, щоб підняти роздрібну ціну на такі товари на 5 і більше відсотків, суб’єкту господарювання це підвищення доведеться декларувати.

Читайте також: Кабінет міністрів визначив соціально значущі товари, щодо яких діятиме державне регулювання цін

Відповідно до Постанови Уряду, таке обов’язкове декларування діятиме до кінця карантинних заходів, запроваджених в Україні через коронавірус.

“Постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зміна цін на які підлягатиме декларуванню. На включені до переліку лікарські засоби декларування зміни роздрібних цін здійснюється за торговими назвами препаратів”, – йдеться в повідомленні Держспоживслужби України.