“Україні потрібні не дипломи, а кваліфіковані спеціалісти” – побажання тернопільським студентам у День знань (Фото)

голубиУрочистості з нагоди Дня знань у тернопільських вишах відбулися 31 серпня. Серед гостей – першокурсники, їхні батьки, викладачі, представники влади.

Були там і білі голуби, і вишиванки, і жовто-блакитні кульки та корабель, який уособлював рух України у майбутнє.

Читайте також. Свято Першого дзвоника по-тернопільськи: білі фартушки та жовто-блакитні банти, стрічки і букети (Фото)

Так, в одному з найбільших вишів України – Тернопільському національному економічному університеті на майдані знань червоною  доріжкою пронесли Державний Прапор України. Його врешті підняли перед головним корпусом університету.

- Знання сьогодні вкрай потрібні нашій молодій державі. Ви –  наша інтелектуальна зброя, яка спрацьовуватиме  заради розвитку та становлення сильної та могутньої України, - сказав, вітаючи студентів, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. - Це - виток у світле завтра.  На світовому рівні існує конкуренція ідей, а не зброї. І за цим - майбутнє. Пам’ятайте, Україні потрібен не диплом, а висококваліфіковані спеціалісти та ваші знання. Перед вами  велике майбутнє. Ви можете стати депутатами, міністрами,  кваліфікованими фахівцями, як десятки та сотні випускників вашого вузу. Пам’ятайте про це. І найперше, будьте не тільки хорошими спеціалістами, а найголовніше – патріотами нашої держави. Використовуйте знання задля розбудови та становлення нашої єдиної великої України.

Читайте також. Зарваниця: у колегіум “Знамення” вступила дівчинка з Харкова (Відео)

Із початком нового навчального року привітав студентів Тернопільського національного економічного та Тернопільського національного педагогічного університетів міський голова Тернополя Сергій Надал. Адже напередодні Дня знань на території навчальних закладів відбулася офіційна посвята абітурієнтів у студенти.

Вітаючи студентів, викладачів, батьків, керівників навчальних закладів Сергій Надал звернув особливо увагу на роль молоді у Євромайдані та Революції Гідності. Також очільник міста нагадав студентам, що у День міста Тернопіль нагородили Прапором Ради Європи за поширення ідей Європейської спільноти.

Читайте також. У Тернополі знайшли резерви і відкрили аж 12 нових груп у садочках (Відео)

- Три дні тому в Тернополі, під час святкування дня міста відбулось вручення громаді міста почесної нагороди – Прапора Європи. Спеціально з цієї нагоди на церемонію вручення Прапора прибули представники Ради Європи та іноземні делегації. Тернопіль протягом кількох років зробив дуже велику роботу, щоб наблизитись до європейських стандартів і ця нагорода стала результатом багаторічної праці у всіх напрямках життя міста, - каже Сергій Надал. – Але під час вручення я думав про інше – я згадував школярів і студентів, які 22 листопада минулого року підняли Тернопіль, Львів, Київ і десяток українських міст на Євромайдан. У молодих людей була щира романтична ідея. Ідея яка виглядала занадто ідеалістичною щоб бути виконаною. Студенти хотіли змінити Україну, змусивши владний режим довершити справу євроінтеграції підписанням Угоди про Асоціацію. Сьогодні ми є свідками неймовірних змін свідомості людей, зміни влади, зміни всіх усталених порядків. І почали це студенти і молодь.

Міський голова додав, що після Революції Гідності Україна вже ніколи не буде такою, якою вона була раніше.

- Нам не потрібні просто зміни заради змін. Нам потрібні зміни на краще. Нам потрібна сильна високо розвинута країна, яка у глобальній конкуренції країн має високі показники в обороноздатності, технологіях, якості життя, медицині, науці, спорті, культурі, - зауважив Сергій Надал. –  А для таких змін потрібні професіонали. Люди, які мають не лише патріотизм і щирі наміри. Потрібні люди, які володіють сучасними знаннями, іноземними мовами. Люди, які працюють над власним самовдосконаленням. Люди, які здатні ставити перед собою складні завдання і виконувати їх. Це справжній виклик для вашого покоління. Хочу вірити, що ви приймете цей виклик і досягнете успіху. І разом з вами досягне успіху Україна, зміниться світ».

Шановні студенти, викладачі та батьки! ІА «7 Днів-Україна» вітає вас з новим навчальним роком! Нехай принесе він МИР в Україну, глибокі знання та добрі враження від спілкування!

Софія Левицька