Україні необхідно готуватися до прямого вторгнення російських військ – військовий експерт

111Україні необхідно готуватися до можливої прямої агресії з боку Російської Федерації. Про це заявив полковник запасу Генерального штабу України Володимир Шевченко.

“Якщо говорити про військову складову цього процесу, то вона нам не вигідна ніяк, тому що зараз йде фактично накопичення сил у Донецьких територіях, в Криму – це ми розуміємо, там вже близько сотні тисяч є і, я думаю, в майбутньому нас просто психологічно готують, що ми можемо звикнути до цього морально”, – сказав Шевченко.

Полковник прогнозує вторгнення російської армії до весни 2015 року, тому Україні необхідно почати розвивати військово-промисловий комплекс.

“Далі, все ж буде удар, удар комплексний по Україні. Це буде задіяна авіація, вона вже є, і корабельний склад. Нам треба вирішувати свої питання. Намагатися передбачити їх дії, і те, що нам не вдалося, то що ми чекали від Порошенка – це прорив у технологічно-військовому питанні. Заводи більш-менш підтягуються, але не повністю. Високоточна зброя ми з вами не зможемо виробляти, ми можемо обійти заборони в Європі, щоб вступити з ними в корпоративні зв’язки, як це Франція робить. Виробляти ракети можемо, у нас є для цього база, потрібно обійти ці заслони юридичні”, – заявив Шевченко.

Відзначимо, за даними АТЦ, на сході України в зоні проведення АТО одночасно задіяно від 15 до 25 тис. бойовиків і від 5 до 10 тис. професійних російських військових. Додамо, Росія наполягає на тому, що не є стороною конфлікту, і офіційний Кремль стверджує, що російських військових на території Донбасу немає.

Тим не менше в деяких заявах перші особи РФ підтверджують, що російські військові беруть участь в бойових діях в Донецькій і Луганській областях “в якості добровольців”.

При цьому ОБСЄ неодноразово фіксувала переміщення через кордон України та Росії військової техніки, і “людей у військовій формі”, а в зоні АТО – рух російської бронетехніки.

112