Україна зробила важливе застереження мешканцям окупованого Донбасу

пенсійне посвідчення і грошіМешканці окупованого Донбасу, які отримають російські паспорти, будуть позбавлені українських виплат.

Про таку ініціативу українського уряду попередила мешканців окупованого Донбасу міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

У Фейсбук вона повідомила, що громадяни України, які в самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” оформлять російський паспорт, будуть позбавлені українських пенсій та соціальних виплат.

Пропозиції про внесення таких громадян у базу даних опрацьовуються в контексті прийнятого сьогодні Урядом України рішення про невизнання російських паспортів, отриманих громадянами України на окупованому Донбасі.

Читайте також: Україна прийняла радикальне рішення щодо російських паспортів, виданих на окупованому Донбасі (Відео)

Дослівно ІРина Фріз написала наступне:

"Уряд ухвалив рішення про визнання недійсними паспортів, які видано уповноваженими органами РФ після 28 квітня 2019 року. Ця акція Росії проти України порушує принципи та норми міжнародного права та несе пряму загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності нашої держави. Відповідні проекти актів КМ розроблено Міністром з питань тимчасово окупованих територій Vadym Chernysh Вадимом Чернишем.

Документи центрів видачі російськи паспортів у м. Новошахтинську та с. Покровське не будуть визнаватись.

Також ініційовано опрацювання пропозиції щодо внесення громадян, які отримали паспорти РФ в спосіб, що порушує міжнародне право та загрожує суверенітету нашої держави, до бази даних з подальшим позбавленням їх статусу бенефіціара щодо отримання соціальних виплат чи пенсій з боку України".

Читайте також: Частина мешканців окупованого Донбасу зможе отримати свої українські пенсії вже сьогодні (Графік)