Україна знову створює армію радянського типу, що є величезною помилкою – експерт

5c16c94761008305172d751032_319e0451Військовий експерт Валентин Бадрак заявив, що українська влада знову створює армію радянського типу, що може стати серйозною помилкою для України. Він сказав, що військові почали збільшувати чисельність ЗСУ замість проведення реформ. Про це заявив директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

“Я спостерігаю сьогодні розширення чисельності військових структур, зокрема ЗСУ. Я стверджую, що повернення до призову, повернення до армії радянського типу може стати надзвичайною помилкою для України. Незважаючи на величезний бюджет, який збільшився, може бути зроблено так, що велика армія радянського типу буде його просто з’їдати, проїдати і не вистачить грошей на те, щоб переозброїтися насправді”, – вважає він.

“Тобто курс на професійну армію, не розширення, це перший момент. Нині вже близько 300 тис. людей фактично у погонах задіяні, я маю на увазі всі військові формування. А треба, щоб було разом з Нацгвардією, підрозділами МВС і т. д., не більше 200, і ядро повинне бути професійним”, – зазначив він.

Нагадаємо, що на строкову службу призвуть приблизно 40 тисяч осіб. Крім цього, більше 10 тисяч українців пройдуть військову службу за контрактом.

Преса України