Україна вносить нову ініціативу щодо Донбасу на переговорах у Мінську

Євген МарчукУкраїна домагатиметься введення режиму повного припинення вогню на Донбасі з 1 липня до 1 вересня.

Про таку нову ініціативу України, що її сьогодні запропонують на переговорах Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, повідомив у Фейсбук представник України у підгрупі з питань безпеки Євген Марчук.

Він підкреслив, що на останніх переговорах у Мінську таку ідею підтримав представник ОБСЄ, та втілити її на практиці буде непросто.

Євген Марчук зазначив, що два роки тому Україні на Мінських переговорах вдалося домогтися домовленості, внаслідок якої на Донбасі упродовж шести тижнів активність бойових дій була зведена майже до нуля, однак зараз “ситуація набагато складніша”.

Читайте також: Бойовики на Донбасі б’ють по бійцях ЗСУ новою зброєю РФ вартістю $70 тисяч за снаряд (Відео)

“Буде спроба домовитись і, головне, відпрацювати технологію забезпечення припинення обстрілів, тобто встановлення режиму тиші по всій лінії фронту. А це 426 кілометрів. Припинити хоча б на два літніх місяці, коли жнива, канікули, відпустки… На останніх переговорах 13 червня ми в нашій Робочій групі з питань безпеки домовились, що підготуємось і попробуємо вийти на узгоджені дії, щоб досягти цієї мети”, – написав Марчук.