Україна в числі 62 країн вимагає розслідувати походження коронавірусу

коронавірус- напис на тіл пробірок62 країни світу, в тому числі Україна, вимагають міжнародного розслідування щодо походження вірусу Covid-19 і дій ВООЗ у контексті пандемії.

Як повідомляє The Daily Mai, відповідний проєкт резолюції з вимогою про незалежне розслідування підписали 62 країни світу, серед яких – Україна. Ініціатором розслідування стала Австралія. Її заклик підтримав Європейський союз, а також Нова Зеландія, Індонезія, Японія, Великобританія, Індія, Канада, Росія, Мексика і Бразилія. У проєкті зазначається, що Україна також приєдналася до документа.

Проєкт резолюції буде представлений ​​для голосування на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я 19 травня.

Проєкт резолюції є посиленою версією більш ранньої резолюції ЄС і вимагає перегляду “ефективності механізмів, що є в розпорядженні ВООЗ” та “дій ВООЗ і їхніх термінів, що стосуються пандемії Covid-19”.

У проєкті резолюції сказано, що ВООЗ має співпрацювати з Всесвітньою організацією з охорони здоров’я тварин для “виявлення зоонозного джерела вірусу та шляхів його проникнення в людську популяцію”.

Однак у документі не згадується ані Китай, ані Ухань, де почався спалах коронавірусу.

США наполягають на більш жорстких формулюваннях, щоб з’ясувати, як саме спалах почався в Ухані. Найвпливовіший союзник Австралії не став співавтором проєкту резолюції, але держсекретар США Майк Помпео закликав усі країни підтримати заклик Австралії до міжнародного розслідування.

Читайте також: ВООЗ оголосила пандемію у зв’язку з коронавірусом: «Це криза, яка торкнеться кожного сектора»

Нагадаємо, про початок пандемії коронавірусу ВООЗ оголосила 11 березня, коли з китайського Уханя вірус вже розповсюдився світом.

Читайте також: Держсекретар США зробив заяву щодо джерела Covid-19: «Вірус вийшов з тієї самої лабораторії в Ухані» (Відео)

У США заявили, що вірус Covid-19 почав розповсюджуватись з біологічної лабораторії Уханя і вимагали допустити до цієї лабораторії міжнародних фахівців. Китай цього не зробив досі.