Україна увійшла в список країн, над якими будуть літати американські безпілотники

dronУкраїна увійшла до списку країн, над якими будуть літати американські безпілотники в рамках програми Пентагону щодо збільшення кількості дронів для спостереження за розвитком ситуації в низці гарячих точок по всьому світу.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на високопоставленого представника Міноборони США.

Протягом найближчих чотирьох років Пентагон подвоїть кількість щоденних рейсів безпілотників, відповідно, стануть більш активними спостереження та збір розвідувальної інформації в таких регіонах, як Україна, Ірак, Сирія, Південно-Китайське море і Північна Африка.

За інформацією, це буде перше значне посилення американської програми дронів з 2011 року, що є відповіддю на глобальні виклики.

План Міноборони США включає також розширення використання безпілотних літальних апаратів для нанесення авіаударів.

Хоча ця програма є набільш спірною, зате динамічно розвивається за час президентства Барака Обами.

За даними правозахисників, в загальній складності від атак безпілотників загинули щонайменше три тисячі людей в різних країнах світу.

В даний час Пентагон використовує безпілотники на більшості напрямків своєї активності, а також обслуговує секретні місії ЦРУ в Пакистані та Ємені.

Якщо у 2004 році американські безпілотники здійснювали п'ять рейсів на день, то зараз - 61 виліт щодня. До 2019 року Пентагон планує довести кількість польотів до 90 в день. Для розширення програми використання безпілотників Пентагон збирається залучити урядових підрядників.

Такі дрони, як MQ-1 Predator і його модифікація з більшою дальністю польоту - MQ-9 Reaper, передають в командний пункт відео в режимі реального часу і досить хорошої якості, щоб вести спостереження, наприклад, за бойовиками.

Урядові підрядчики будуть найняті, щоб використовувати старі дрони Predator для десяти рейсів на день, жоден з них не виконує ударних завдань.