Україна у суді доводить право не повертати Росії кредит, взятий Януковичем

-e1434436995913

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову з боку Росії щодо “тримільярдного боргу” екс-президента Віктора Януковича, повідомляє Українська правда.

“Заперечення України проти позову обґрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню, через ряд причин”, – сказано у заяві у заяві Мінфіну та МЗС України.
“До таких причин, зокрема, належить те, що згідно із українським законодавством Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень”, – вказується у заяві.

Читайте також: Тріумф України — як Джамала перемогла у Євробаченні (Відео)

Також зазначається, що угода була укладена “у результаті примусу, який здійснювався з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію із ЄС”.
МЗС і Мінфін заявляють, що Україна має намір “рішуче захищати свою позицію у цій справі”.

"Такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова", - сказано у заяві.

Як відомо, згідно з позовом РФ до України через "кредит Януковича" у сумі $3 млрд, Україна має повернути 3,137 мільярдів з урахуванням "відсотків" за несвоєчасну виплату боргу.