Україна повертається до роботи в ПАРЄ

ф1Найближча сесія ПАРЄ стартує в Страсбурзі 27 січня і Україна братиме в ній участь.

Про це повідомила у Фейсбук глава української делегації Єлизавета Ясько, проінформувавши, що відповідну постанову про участь України у сесії Парламентської асаблеї Ради Європи прийняв український парламент.

“Ми їдемо до Страсбурга, щоб боротися за Україну”, – написала Ясько.

За постанову про участь української делегації в сесії ПАРЄ проголосували 348 народних депутатів України: фракції “Слуга народу” і “Батьківщина” – в повному складі, а також більшість депутатів “Голосу” та “Опозиційної платформи – “За життя”. Із фракції “Європейської солідарності” проголосували 9 нардепів.

Читайте також: Україна пішла на рішучий крок через повернення Росії у Раду Європи і відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 26 червня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи погодилася повернути російську делегацію без санкцій, незважаючи на порушення принципів Ради Європи.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

Українська делегація на знак протесту покинула сесійну залу ПАРЄ і її підтримали інші країни. Делегації 7-ми держав-членів Ради Європи в ПАРЄ оголосили про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення Росії.

Читайте також: Став відомий мотив демаршу України у ПАРЄ, сесія якої стартує сьогодні у Страсбурзі

У вересні Верховна рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ і 23 вересня вже новий склад української делегації ухвалив заяву про відмову від участі в найближчій сесії ПАРЄ, що почалась у кінці вересня.