Україна поставила Росії нові ключові вимоги у Мінському процесі, наголосивши на порядку їх виконання

Представник України на переговорах у Мінську. Архівне фото
Представник України на переговорах у Мінську. Архівне фото

Вибори на окупованому Донбасі за погодженою Україною “формулою Штайнмаєра” можуть відбутись тільки після того, як з окупованого нині Донбасу Росія виведе свої війська.

Про таку ключову умову встановлення миру на Донбасі на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську заявила 15 жовтня Україна. Про це повідомила у Фейсбук речниця представника України у ТКГ Леоніда Кучми.

За її повідомленням, Україна під час цього засідання заявила порядок врегулювання ситуації на Донбасі, що складається з восьми пунктів із чіткою послідовністю їх виконання.

Так, розведення військ - це п'ятий пункт плану України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Під номером  1 - розпуск самопроголошених і невизнаних навіть Росією терористичних "ДНР" і "ЛНР". Відразу за цим іде пунт про повне припинення вогню на Донбасі.

Представник Росії із таким планом мирного врегулювання ситуації традиційно не погодився.

Читайте також: Офіс Кучми опублікував офіційний документ, який представник України підписав у Мінську 1 жовтня (Документ)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», РФ традиційно наполягає на виконанні спершу політичної частини з проведенням "виборів" на окупованому Донбасі без виведення звідти своїх військ і повернення під контроль України наразі окупвоаної частини україно-російського кордону.

Саме тому РФ так наполягала на визнанні Україною "формули Штайнмаєра".

Читайте також: Порошенко сказав, як Україна може уникнути проблем з розведенням військ на Донбасі: «Росія має повернути нам 2,5 тисячі кілометрів» (Відео)

Президент України Володимир Зеленський заявив, що капітуляції України перед Росією не буде, а наразі Україна робить усе, щоб у "нормандському форматі" спробувати вирішити питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Читайте також: Зеленський сказав, з чим поїде на зустріч у «нормандському форматі»: зустріч з Путіним повинна бути (Відео)

ф1