Україна пішла на рішучий крок через повернення Росії у Раду Європи і відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

ф1Україна офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ, що триватиме із 30 вересня до 4 жовтня.

Про таке рішення української делегацію повідомила у Фейсбук глава делегації Єлизавета Ясько, опублікувавши текст офіційної заяви, яку підписали члени української делегації.

Як ідеться в заяві, відмовою від участі в осінній сесії ПАРЄ делегація України демонструє неприйнятність рішень ПАРЄ про повернення РФ до роботи в Асамблеї Ради Європи без жодних умов.

Українська делегація закликала ПАРЄ задля повернення довіри до цього органу вимагати в Росії виконання рішень ПАРЄ, що стосуються припинення військової агресії РФ по відношенню до України.

"Делегація Верховної Ради України в ПАРЄ...

Заявляє про відмову подавати повноваження нової української делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України.

Повідомляє, що протягом часу проведення цієї частини сесії делегація Верховної Ради України в ПАРЄ буде проводити консультації з партнерами по Асамблеї з метою винайдення спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі.

Звертається до делегацій держав-членів Ради Європи з закликом провести розширені консультації щодо наслідків безумовного повернення РФ до ПАРЄ та розробки ефективних механізмів відповідальності держав-порушниць статутних документів РЄ та норм міжнародного права", - сказано в заяві.

Читатйте також: Порошенко сказав, як Україна має діяти далі через повернення РФ у Раду Європи (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», в кінці червня ПАРЄ без жодних умов повернула Росії членство в Раді Європи.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

У відповідь на це українська делегація і делегації ще шести країн покинули засідання Асамблеї.

Читайте також: Україна пішла на перший радикальний крок у відповіді ПАРЄ на повернення Росії у Раду Європи (Документ, Відео)

Україна розробила цілий ряд пропозицій щодо реакції нашої країни на дії ПАРЄ, однією з них став лист голови ВР главі ПАРЄ про те, що Україна відкликає запрошення міжнародних спостерігачів ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами 21 липня. Спостерігачів ПАРЄ на цих українських виборах не було.

Читайте також: ПАРЄ виконала вимогу України, яку ВР поставила у відповідь на повернення Росії у Раду Європи