Україна отримає від НАТО обладнання для визначення організаторів кібер-атак

Gensek-NATO111НАТО надає Україні обладнання, яке допоможе встановлювати, хто стоїть за кібер-атаками.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю агентству УНІАН повідомив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг напередодні візиту делегації Північноатлантичної Ради, який відбудеться 9-10 липня.

Говорячи про співпрацю у сфері протистояння кібер-атакам, генсек сказав: «Ми (союзники) проводимо більше навчань, ділимося кращою практикою, кращими технологіями, і це саме те, що ми робимо з Україною. У нас є трастовий фонд, ми працюємо з вашими фахівцями, ми допомагаємо захистити комп’ютерну мережу різних державних установ в Україні, і тепер ми надаємо обладнання, яке є ключовим та важливим для розслідування, щоб встановити, хто стоїть за атаками, тому що однією з великих проблем, пов’язаних з кібер-атаками є те, що це дуже часто важко визначити».

Столтенберг також констатував, що НАТО значно посилило захист від кібер-атак. «За останні кілька років ми, дійсно, підняли і посилили наш потенціал у кібер-стримуванні і кібер-обороні», - зазначив він.

Читайте також: Сума вражає: одне з міністерств озвучило суму збитків внаслідок хакерської атаки

Генсек нагадав, що кібер-простір було визначено НАТО в якості сфери військової відповідальності на додаток до повітря, моря, та землі. «Коли йдеться про захист нашої кібер-мережі, то ми багато зробили як для нашої штаб-квартири, так і для наших місій та операцій, які повністю залежать від функціонування кібер-мережі, в Афганістані чи Косово, або коли ми робимо нашу роботу тут в Європі. Таким чином ми покращили захист цих мереж», - наголосив Столтенберг.

Відповідаючи на запитання, за яких обставин союзники можуть застосувати Статтю 5 (щодо колективної оборони), співрозмовник агентства нагадав, що відповідне рішення було ухвалено у 2014 році. «Причина, чому ми це зробили, полягала не в тому, щоб застосовувати Статтю 5 кожного разу, коли є комп'ютерна атака, оскільки ці атаки трапляються практично кожен день.

Так, у порівнянні з 2015 роком кількість атак на мережу НАТО у 2016 році збільшилася на 60%. Це значне зростання. При цьому ми визнали, що кібернетична атака може завдати великої шкоди – призвести до людських страждань, до падіння критично важливої інфраструктури, підриву військових можливостей. Тому нам було важливо стверджувати, що кібер-напади, якщо вони можуть завдати шкоди та збитків настільки серйозних, що це підриває нашу здатність захищати країни НАТО, можуть задіяти статтю 5», - деталізував генсек альянсу.