Україна негайно введе заходи у відповідь на обмеження Росією транзиту українських товарів – Кабмін

Гройсман веде Кабмін ЗПУкраїна негайно введе відповідні заходи у відповідь на обмеження Росією транзиту українських товарів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Зазначається, що уряд вживав і буде вживати всі можливі заходи захисту національних інтересів України та протидії будь-яким проявам агресії з боку РФ.

“Нами підготовлено адекватні заходи, які будуть введені в дію негайно. Для постійного моніторингу ситуації з експорту в РФ і транзиту по її території, а також надання інформації українському бізнесу працюють оперативний штаб та гарячі лінії Мінекономрозвитку та Мініфраструктури. Одночасно український уряд піднімає питання порушення РФ норм міжнародного права у Світовій організації торгівлі та інших міжнародних організаціях, а також з нашими міжнародними партнерами”, – зазначили в Кабміні.

У відомстві вимагають від РФ негайного скасування введених обмежувальних заходів стосовно українського експорту до інших країн.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про введення додаткових обмежень щодо транзиту українських товарів через територію РФ. Введені обмеження щодо транзиту через територію РФ товарів походженням з України до Республіки Казахастан поширюються і на транзит в Киргизію. Також введено повну заборону транзиту товарів, що підпадають під дію російського ембарго та на які у РФ застосовуються ставки ввізних митних зборів, відмінні від 0.

У Мінінфраструктури України у зв'язку з цим попереджали, що ці обмеження можуть тимчасово спричинити повну зупинку транзиту товарів через територію РФ не тільки в Республіку Казахстан та Киргизьку Республіку, але і до третіх країн.