Україна не готова відвоювати Донбас – колишній заступник міністра оборони

imagesЗ військової та політичної точки зору Україна не готова до відновлення суверенітету на Донбасі, а відновлення активних бойових дій принесе гуманітарну катастрофу в регіоні. Таку думку висловив екс-заступник міністра оборони України Леонід Поляков.

“Незважаючи на всі заяви про те, що ми відновили боєздатність, до відновлення свого суверенітету в цьому регіоні не тільки з військової точки зору, але і з інших, не готові. В першу чергу – з політичної точки зору, оскільки розгортання бойових дій може посилити гуманітарну кризу, руйнування, збільшити кількість загиблих серед мирного населення”, – заявив Поляков.

На його думку, на даний момент шляхів для військового вирішення українського конфлікту немає.

“Якщо системно дивитися на ситуацію, передбачити більш-менш достовірно успіх військової операції з нашого боку поки важко. Ці гумконвої і попередній досвід говорять про те, що виключати втручання регулярних військ РФ ми поки не можемо. Тому перехід від мінських домовленостей, припинення вогню і лінії розмежування до активних бойових дій з нашої сторони зараз виглядає в деякій мірі авантюрним”, – вважає екс-заступник міністра.

Нагадаємо, напередодні на прес-конференції за підсумками року глава держави Петро Порошенко назвав підвищення обороноздатності України своїм пріоритетом.

112