“Україна наближається до болючого етапу”, – Євген Марчук про Донбас

Євген МарчукУкраїна наближається до того моменту, коли треба буде приймати непрості рішення дял досягнення миру на Донбасі.

Як вважає Євген Марчук, болісні компроміси є наминучими, оскільки в світовій історії інших прикладів не було.

Про це представник України у підгрупі безпеки на Мінських переговорах сказав в інтерв’ю Liga.net.

На думку Марчука, компроміс, на який змушена буде піти Україна, це не компроміс з Росією чи її бойовиками та фейковими урядами самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

“Не йдеться про компроміс з бойовиками, захарченками і Росією. Не можуть бути предметом компромісу питання державного кордону, суверенітету, незалежної зовнішньої і внутрішньої політики, а також інші базові параметри державності”, – підкреслив Марчук.

Представник України у підгрупі безпеки Тристоронньої контактної групи вважає, що поступки України можуть стосуватись перехідного періоду і принципів формування місцевих органів влади на цей перехідний період.

“У ці адміністрації можуть увійти представники місцевого населення, які залишалися на тимчасово окупованій території та були змушені десь працювати, але вони не брали участь у бойових діях проти ЗСУ. Центральна влада, забезпечуючи функціонування загальнонаціонального законодавства, бере на себе допоміжну роль і залучає міжнародні інвестиції на відновлення, а робочі моменти повинні вирішуватися місцевими жителями”, – сказав Євген Марчук про можливий варіант компромісного вирішення проблеми деокупації Донбасу зі сторони України.

Крім того, на його думку, поступки можуть стосуватися відведення військової техніки з обох сторін.

“Якщо державний кордон ніколи не може бути предметом компромісу, то особливий режим його функціонування в перехідний період може бути предметом для дискусії, але тільки в інтересах місцевого населення”, – додав він.

За словами дипломата, причина, з якої досі ніхто не говорив про подібні поступки, полягає в тому, що політик, який їх озвучить, поставить хрест на своїй кар’єрі. Крім того, вважає Марчук, такий компроміс не пройде через нинішню Верховну Раду.

“Але інакше швидких результатів ми не дочекаємося. Ультимативність щирої і праведної патріотичної позиції в низці випадків буде ускладнювати нам завдання з врегулювання ситуації”, – додав він.