Україна на сесії ПАРЄ оскаржила повноваження російської делегації, щоб представники РФ участі в ній більше не брали (Відео)

ф1Рішення про подвільшу участь делегації Росії у засіданнях Парламентської асамблеї ради Європи сесія ПАРЄ прийматиме в середу.

27 січня українська делегація після тривалоїх перерви через протест проти повернення РФ у Раду Європи взяла участь у сесії ПАРЄ.

Читайте також: Україна і ще 6 країн покинули засідання ПАРЄ на знак протесту проти повернення Росії (Відео)

Разом із дружніми делегаціями з країн ПРибалтики українська делегація оскаржила участь делегації Росії у ПАРЄ, тим більше, що двоє представників РФ є депутатами Держлуми, обраними в анексованому Криму.

Читайте також: Україна пішла на рішучий крок через повернення Росії у Раду Європи і відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ

Підтримана понад трьома десятками депутатів ПАРЄ скарга призвела д отого, що російська делегація в ПАРЄ зараз не права голосу щодо питань, які стосуються підтвердження її повноважень.

Читайте також: Україна повертається до роботи в ПАРЄ

Тим часом новим очільником Парламентської асамблеї обрали представника Бельгії, ліберала Хендріка Дамса, який практично завжди не брав участі в голсоуванні щодо українських питань і тримав нейтралітет щодо України і Росії. Дамс замінить на цій посаді швейцарку Ліліан Морі-Паск’є.

Віцепрезидентом ПАРЄ обрали представника делегації України Олександра Мережка (партія "Слуга народу").

Більше - у відео "Сьогодні" зі Страсбурга