Україна може за 2 дні може відвоювати всю окуповану територію Донбасу – Стрєлков

1Керівник створення терористичної самопроголошеної «Донецької народної республіки» Ігор Гіркін (Стрєлков) боїться, що військові дії на сході України завершаться за хорватському сценарієм: на початку 90-х Хорватію змусили відступити і була створена незаконна «сербська республіка», але через кілька років Хорватія зміцнила армію і знищила бойовиків за 2 доби, повернувши собі території. Про це заявив Ігор Гіркін- Стнєлков у соцмережі.

«Це моя п’ята війна. Хочу підкреслити її подібність – сценарну схожість – з боснійської війною. Початок боснійської війни дуже схожий на те, що відбувається в «Новоросії». І не дай Бог, щоб вона так закінчилася. Тому що коли ЮНА (Югославська народна армія – залишки армії Слободана Мілошевича, які брали участь у балканських конфліктах. У хорватській війні підтримувала сепаратистів-сербів) вийшла, серби не змогли організуватися. Потім йшла дуже тривала, виснажлива війна. А потім вона швидко закінчилася – хорвати розгромили всіх по черзі», – написав Стрєлков.

Війна, повторення якої боїться Стрєлков, відбулася в 1991-1995 рр. і названа «Війна за незалежність». Бої проходили за цілісність Хорватії проти агресії сербських екстремістів – Югославської народної армії. Війна закінчилася тим, що Хорватія отримала державну незалежність на всіх своїх територіях.

Серби, які жили на адміністративних межах Хорватії, в кінці 1990 року створили «Сербську автономну область Країна», провели незаконний референдум про вихід з Хорватії і приєднання до Республіки Сербської.

У квітні 1991 року почалися військові зіткнення. Хорватія незабаром відступила, так як програла битву за Вуковар. До початку 1992 року військові дії припинилися і серби отримали третину території Хорватія.

У 1995 році Хорватія знову почала військові дії. Вони розгорнули масштабну наступальну операцію «Буря» і за 48 годин хорватська армія відвоювала хорватські території з бунтівними сербами, і це поклало край війні в Хорватії.

Преса України