Україна і Канада офіційно завершили переговори про зону вільної торгівлі і підписали Угоду

Фото - прес-служба Кабміну
Фото – прес-служба Кабміну

Це “відкриття нової сторінки у двосторонніх відносинах України та Канади”, – заявив Арсеній Яценюк.

У рамках робочого візиту прем’єр-міністра України до Оттави підписано документ про завершення переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

Від імені уряду України підписала документ торговий представник України Наталія Нікольська, від імені уряду Канади – представник Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади – директор департаменту доступу до ринків Марвін Хільдебранд.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив, що підписання цього документа – це “відкриття нової сторінки у двосторонніх відносинах України та Канади”.

“Це має поглибити українсько-канадське співробітництво, збільшити наші двосторонні інвестиції. Це ще один крок до того, щоб зробити наші країни процвітаючими”, – підкреслив він.

Положення проекту Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою забезпечують, зокрема, поглиблення торговельного та економічного співробітництва, в тому числі в частині торгівлі промисловими та сільськогосподарськими товарами, захисту інтелектуальної власності, регулювання державних закупівель.

Відразу після вступу в силу Угоди Канада відкриє українським експортерам вільний доступ до 98% свого ринку товарів. Зате Україна, перш ніж лібералізувати ринок, повністю скасувавши імпортні мита, буде мати перехідний період.

У довгостроковій перспективі для бізнесу Угода стане можливістю диверсифікації торговельних потоків, стане поштовхом до модернізації українських підприємств для виробництва товарів з високою доданою вартістю для експорту до Канади.