Україна готова платити за російський газ за європейською ціною – Кабмін

imagesУкраїна готова платити за російський газ за європейською ціною, установлення якої є цілюю на переговорах щодо газу. Про це перед початком тристоронніх газових переговорів повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

“Ми розраховуємо на компроміс. На переговорах ми очікуємо досягнути справедливої ринкової ціни”, – сказав він.

На запитання журналістів про те, яка ціна є справедливою, міністр відповів, що це є ціна на європейських біржах.

“Та ціна, яка складається на європейських хабах, на європейських ринках. За цією ціною ми готові платити”, – зазначив Ю.Продан.

В інтерв’ю німецькій газеті “Хандельсблат” міністр енергетики Росії Олександр Новак сказав, що вже відбулося вісім раундів переговорів, в ході яких Росія зробила ряд конструктивних пропозицій з приводу ціни на газ, покриття українського боргу і майбутньої передоплати.

Нагадаємо, переговори щодо газу за участю України, Росії та представників Єврокомісії у Берліні розпочнуться сьогодні о 12 за київським часом.

Зазначимо, що на 12-му засіданні Ради міністрів Енергетичного співтовариства міністр енергетики України Ю.Продан зазначив, що предметом перемовин у Берпліні буде визначення проміжної ціни на російських газ для України на період розгляду арбітражу НАК “Нафтогаз-України” до російського “Газпрому” у Стокгольмі. Міністр тоді підкреслив, що ціна має бути ринковою.

Водночас, єврокомісар з питань енергетики Г.Оттінгер наголосив, що ціна на газ не має бути політичним інструментом у вирішенні питань, однак зауважив, що вступає противником санкцій проти Росії у енергетичному секторі.

УНН