Україна хоче від “Газпрому” ціну $268 за 1 тис кубометрів газу – Продан

Продан ЮрійУкраїна продовжує наполягати на ціні газу з Росії в $268 за 1 тис кубометрів, але готова на компроміс. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан перед початком тристоронніх переговорів, передає Інтерфакс-Україна.

«Проміжна ціна, яка б влаштувала Україну, - $326 за тис кубометр», - сказав він.

"Питання ціни знаходиться в площині договірних відносин, тобто $268. Ми готові знайти компроміс, про який говорив глава "Нафтогазу" (проміжна ціна $326 доларів за 1 тис кубометрів - ред.)", - зазначив міністр.

Міністр також висловив сподівання, що переговори пройдуть в конструктивному ключі, і російська делегація змінить свої підходи в частині досягнення компромісу.

Продан уточнив, що навіть у разі відключення Росією природного газу з 16 червня, це не позначиться на забезпеченні газом українських внутрішніх споживачів.

Читайте також. Очільник “Газпрому” – в Києві. На переговори про газ прийшов з послом РФ в Україні

Міністр підкреслив, що влітку споживання газу в Україні може бути задоволене за рахунок поточного внутрішнього газовидобутку.

Як відомо, уряд України готується до зупинки поставок російського газу з понеділка.

11 червня після чергового раунду тристоронніх газових переговорів у Брюсселі Україна відмовилась від пропонованих РФ умов знижки.