Україна хоче перегляду Угоди про асоціацію з Євросоюзом

Україна-ЄС пазлиПісля 10 років дії Угоди про асоціацію з ЄС Україна хоче переглянути її умови з метою розширення співпраці з Євросоюзом.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко в інтерв’ю DW, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Віце-прем’єр зазначив, що Україна сподівається переглянути умови Угоди про асоціацію з ЄС щодо поглиблення співпрацю з європейськими партнерами, зокрема, в розрізі квот на безтарифну торгівлю.

“Зараз дуже вдалий момент, оскільки минув десятирічний термін, коли ми можемо переглянути умови, і перегляду умов чекають наші виробники. Адже більшість квот, які поставлені, вони вже не влаштовують нас, ми перейшли етап перших контактів з Європейським Союзом у рамках угоди в безтарифній торгівлі. Я сподіваюся, що ми переглянемо їх”, – сказав Пристайко.

На думку Пристайка, поглиблення сфери співпраці з ЄС можливе в цифровій сфері, питаннях митниці і юстиції, оборонних питаннях.

Як повідомлялося раніше, у Мінекономіки зазначали, що Україна налаштована на серйозний перегляд Угоди про асоціацію і пріоритетом у діалозі з ЄС стане питання тарифних квот, зазначав тоді директор департаменту міжнародного співробітництва Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства Олексій Рожков.

Він зазначив, що як аргумент про неможливість оновлення Угоди про асоціацію найближчим часом Єврокомісія може використовувати вихід Великої Британії зі складу ЄС та необхідність переговорів із Лондоном про нову торгову політику.