В України з’явився несподіваний шанс стати ближче до НАТО через отримання нового статусу

Україна може отримати статус країни “НАТО+”.

Таку норму містить законопроєкт, що його зареєстрували конгресмени-республіканці. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті республіканської меншості Комітету в закордонних справах Палати представників Конгресу США.

Як ідеться в повідомленні, законопроєкт передбачає надання Україні статусу країни “НАТО+”, щоб у разі нової військової агресії РФ проти України Сполучені штати могли спростити процедуру надання військової допомоги Україні.

"Цей законопроєкт забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, яка в умовах дестабілізаційного військового нарощування Росією необхідна Україні на її території та навколо кордонів. Законодавчий акт також притягатиме Володимира Путіна до відповідальності за його агресію шляхом негайного введення санкції проти газопроводу Nord Stream 2 для запобігання введення в експлуатацію", - сказано в заяві американських конгресменів.

Як повідомляє "Укрінформ", документ також містить положення, які забезпечують суттєве й негайне збільшення військової підтримки ЗСУ, надання Україні статусу "НАТО+" з метою прискорення процесу продажу й передачі продукції оборонного призначення. Крім того, законопроєкт передбачає посилений контроль з боку Конгресу за використанням адміністрації США санкцій проти Росії та забезпечує законодавців правом скасовувати виключення із санкцій, які запроваджує Білий дім. Документ передбачає також запровадження додаткових дипломатичних і військових засобів стримування та протидії російської агресії.

Ініціаторами законопроєкту є керівники республіканської меншості в комітетах Палати представників у закордонних справах – Майкл Маккол, з питань збройних сил – Майкл Роджерс, з питань розвідки – Майкл Тернер, а також голова Республіканської конференції в нижній палаті Еліз Стефаник. Крім того, в якості співавторів до ініціативи приєдналися щонайменше шестеро інших представників Республіканської партії в Палаті представників США.

Читайте також: Кремль висунув умови НАТО щодо України і оприлюднив проект нового договору РФ і США (Текст)

Нагадаємо, що членство України в НАТО як стратегічна мета записане в Конституції України. Росія ж, передислокувавши під кордони нашої країни понад 100 тисяч своїх військових, зараз вимагає в Заходу письмових гарантій не приймати Україну в НАТО. США і Альянс в ході переговорів з Росією зараз заявляють про неприпустимість таких вимог Росії.

Читайте також: Нуланд різко висловилась про агресію Росії і новий план РФ щодо України (Відео)