Українці не вірять у позитивні зміни після місцевих виборів, – дані соцопитування

фото: Децентралізація

Таке опитування провела Соціологічна група “Рейтинг” 16-19 жовтня 2020 року серед 5000 респондентів по всій Україні, за винятком тимчасово окупованих територій. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів). Похибка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.

Отож, більшість опитаних соціологічною групою “Рейтинг” українців вже визначились, за кого вони голосуватимуть на місцевих виборах 25 жовтня. Крім цього, більш ніж половина опитаних вважає, що у їхньому місті або селищі після виборів нічого не зміниться.

За результатами опитування, 58% респондентів зазначили, що вже визначилися, за кого голосуватимуть на вборах, а 40% ще думають над цим. Серед тих, хто зазначив, що обов’язково прийде на дільниці, визначених – 73%. Відносно вищий рівень визначеності – серед осіб старшого віку

Серед опитаних, 34% вважають, що ситуація у результаті виборів в їх місті або селі покращиться. 52% респондентів вважають, що нічого не зміниться і лише 6% переконані, що вона погіршиться.

Крім цього, 76% респондентів вважають, що на виборах будуть фальсифікації. 48% з них переконані у тому, що фальсифікації будуть незначними, і 28% – що будуть значними. Лише 16% опитаних вважають, що фальсифікацій не буде взагалі.

Також 62% респондентів негативно ставляться до ситуації, коли під час виборів деякі політики та партії допомагають виборцям матеріально (роздають пайки, гроші, кошти на ремонт і лікування). 19% ставляться нейтрально, і лише 15% – позитивно. Попри це, лише 6% стикалися зі спробами підкупу особисто, 11% знають про це від родичів та знайомих. 81% – не мали такого досвіду під час цієї виборчої кампанії.