Українських політв’язнів змушують голосувати за поправки до Конституції РФ — Денісова

фото: УНІАН (архів)

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова заявила, що громадян України, яких незаконно утримують на території РФ та тимчасово окупованого Криму змушують голосувати за поправки до Конституції.

“Отримала інформацію, що керівництво деяких установ системи Федеральної служби виконання покарань Росії змушує українських політв’язнів голосувати на всеросійському референдумі, оскільки вважає їх громадянами Росії. Над тими хто відмовився “ставити галочку” у бюлетені – здійснюється психологічний тиск”, — повідомила вона у Facebook.

Денісова наголосила, що відповідно до статті 45 IV Конвенції про закони та звичаї війни на суходолі та додаток до неї: Положення про закони та звичаї війни на суходолі від 1907 року – забороняється примус населення окупованих територій до присягання на вірність державі-окупанту.

За даними Центрального виборчого комітету Росії, за поправки до Конституції РФ, за попередніми підсумками явка на голосуванні склала 67,97%. Поправки підтримали 77,92%, проголосували проти — 21,27%.