Українська розвідка назвала 3 варіанти дій армії Росії проти України

Кирило Буданов. Фото – Вікіпедія

Результатом накопичення російських військ біля кордонів України може бути вторгнення Росії в Україну.

Про такий варіант з трьох можливих заявив глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов у ході засідання профільного комітету ВР 14 квітня, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

За даними видання, два інші варіанти поведінки Росії ГУР Міноборони бачить такими: “гра м’язами” армії РФ біля кордонів України з метою тиску на Україну та загострення ситуації на Донбасі. 

"По-перше, це може бути демонстрація сили біля держкордону України та в окупованому Криму шляхом проведення заходів військового характеру. По-друге, може мати місце військова операція збройних сил РФ з метою вирішення проблеми водопостачання Криму із захопленням частини території південних областей України. Третім варіантом, за даними українських розвідників, є провокація підрозділів об'єднаних сил України до реалізації військових дій на тимчасово окупованій території Донбасу з подальшим звинуваченням України в порушенні наявних домовленостей", - пише видання з посиланням на начальника ГУР Міноборони України про варіанти розвитку подій з накопичення РФ військ біля кордонів України.

Кирило Буданов наголосив, що система управління противника функціонує в посиленому режимі, а в березні цього року ЗС РФ посилили ведення розвідки об'єктів на території України.

"Такі заходи є нетиповими для цього періоду, а створена навколо України група військ відповідає показникам початку російської агресії проти нашої держави станом на липень 2014 року. Ми вважаємо, що ці заходи є елементом оперативного маскування розгортання військ, справжня мета якого - перевірка готовності військ до оперативного застосування у разі прийняття Кремлем відповідного політичного рішення", - сказав начальник ГУР.

За його словами, станом на початок березня поблизу державного кордону України були розгорнуті збройні сили Російської Федерації у складі двох армій військово-повітряних сил і протиповітряної оборони (ППО), а також Чорноморського флоту, а в готовності до застосування перебували 28 батальйонних тактичних груп (БТГР) на Орловсько-Воронезькому, Донському та Кримському операційних напрямках. Загальна чисельність розгорнутої групи становила 89 тисяч осіб.

Буданов зазначив, що орієнтовно завершення розгортання повного складу сил і засобів РФ поблизу держкордону України та на тимчасово окупованій території АР Крим очікується на 20 квітня.

"Загальна кількість особового складу з 20-го числа має збільшитися до 110 тис. осіб", - наголосив Буданов.

"Загалом аналіз безпекового середовища навколо України свідчить про наростання рівня загрози застосування військової сили з боку РФ. Мета - зберегти Україну у сфері свого геополітичного впливу, змусити її відмовитися від євроатлантичних прагнень і вирішити питання окупованих територій на умовах Москви", - повідомив Кирило Буданов на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Читайте також: Кремль готовий до наступу з просуванням “вглиб території України” – розвідка

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", повідомлення про накопичення російських військ біля кордонів України з можливістю вторгнення армії Росії вглиб території нашої країни ГУР Міноборони України зробило ще 2 тижні тому.

Читайте також: У Путіна заявили, що Україні нічого боятися армії Росії

У Кремлі заявили, що Росія має право пересувати свої війська своєю територією так, як потрібно РФ.