Україна звернулася до Євросоюзу та НАТО з проханням допомогти подолати наслідки повеней у західних областях

фото: МВС

Євроатлантичний центр координації реагування на катастрофи отримав запит від України, повідомляється на сайті НАТО.

“Масштабна повінь у Західній Україні спричинила велику шкоду для критичної інфраструктури та несе загрозу життю людей. На цей момент повінь зруйнувала 110 кілометрів доріг та 90 мостів”, — йдеться у повідомленні.

В Альянсі зазначили, що продовжують надавати допомогу Україні у боротьбі з COVID-19. Зокрема, у межах зусиль НАТО з багатосторонньої відповіді на кризу коронавірусу Естонія поставила критично важливий медичний вантаж для країн-партнерів — до Грузії, Чорногорії, Північної Македонії та України.

За повідомленням НАТО, медичне постачання включає засоби дезінфекції, постільну білизну та матраци для лікарень, ковдри тощо. В Україну було направлено 1500 бутлів-розпилювачів з рідиною для дезінфекції рук та 1000 літрів рідини для проведення дезінфекції зовнішніх поверхонь у лікарнях.

Раніше Міністерство закордонних справ звернулося до держав-партнерів та міжнародних організацій з проханням допомогти подолати наслідки повеней у західних областях.

“Представництво України при ЄС та Місія України при НАТО звернулися до інституцій ЄС та структур Альянсу, аби активувати Механізм цивільного захисту ЄС та залучити Євроатлантичний центр НАТО з реагування на катастрофи природного і техногенного характеру”, — повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

МЗС розраховує на підтримку партнерами зусиль уряду України із захисту життя і здоров’я громадян України, об’єктів критичної інфраструктури, зменшення негативного впливу природного лиха на господарську діяльність, інформує Суспільне.