Україна випереджає світ за темпами приросту Covid-19 – головний санітарний лікар України (Відео)

За темпами приросту добових випадків коронавірусу на 100 тисяч населення Україна зараз випереджає країни світу.

Про це заявив сьогодні на брифінгу заступник глави МОЗ-головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він представив графіки порівняння даних добової захворюваності на Covid-19 на 100 тисяч населення України і країн світу, починаючи від першої сотні зареєстрованих випадків коронавірсу в країнах.

“В Україні одна з найкращих ситуацій – балансування від 10 тисяч до 30 тисяч. Однак останнім часом ми даємо суттєвий приріст, який більший загальносвітового”, – сказав Віктор Ляшко.

За його словами, зростання кількості нових випадків коронавірусу в Україні не є наслідком збільшення ПЛР-тестувань, натомість збільшення нових випадків Covid-19 співпадає з датами пом’якшення карантину в нашій країні, зокрема, відновленням роботи громадського транспорту.

“Якщо ми подивимось на тренди зростання, то ми побачемо, що ці тренди чітко прослідковуються з трендами пом’якшення карантину на території України”, – повідомив заступник глави МОЗ.

Віктор Ляшко зазначив, що у МОЗ розробити 81 сценарій подальшої ситуації з коронавірусом в Україні і наголосив, що якби в березні в нашій країні не був запроваджений карантин, то до кінця цього року від Covid-19 померли б 145 тисяч українців.

Читайте також: За останню добу в Україні зафіксовано найбільше нових хворих на коронавірус з початку пандемії

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, раніше сьогодні у МОЗ заявили про реєстрацію в Україні за останню добу найвищого з початку пандемії добового показника нових випадків коронавірсусу – 17 червня в Україні лабораторно підтверджено 829 нових випадків Covid-19.

Більше подробиць про ситуацію з коронавірсуом порівняно з іншими країнами світу – у повній версії брифінгу головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка (на відео “112 Україна” – із 2 хв 47 сек).