Україна повідомляє Міжнародний кримінальний суд про нові злочини Росії в окупованому Криму

Україна направляє в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення про злочини Росії проти культурної спадщини в окупованому нею українському Криму.

Про підписання Генпрокурором України Іриною Венедіктовою такого повідомлення інформує Офіс генерального прокурора.

“У документі наведені докази широкомасштабного руйнування і привласнення об’єктів культурної спадщини: Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора; Історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї – Ханський палац, Чуфут-Кале; Кримська астрофізична обсерваторія; Вежа Костянтина та Докова Башта у м. Феодосія; Церква Івана Предтечі у м. Керч. Докладно описані в інформповідомленні також численні випадки незаконних археологічних розкопок та модифікацій культурних цінностей на тимчасово окупованій території півострова Крим, зокрема поселень Кермен-Бурун та Сиваг-Кермен”, – повідомляє Офіс Генпрокурора України.

"Десятки об’єктів культурної спадщини України та людства було знищено також внаслідок будівництва так званої траси «Таврида» - це траса Керч-Севастополь та шляхопроводи у Севастополі, що разом зі спорудженням Кримського мосту відповідно до Резолюції Генасамблеї ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів сприяє подальшій мілітаризації півострова. Такі дії є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права, та кваліфікуються як окремий різновид воєнних злочинів за змістом Римського статуту Міжнародного кримінального суду", - пояснила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

Крім неї, під документом також поставили підписи провідний експерт ГО «Регіональний центр прав людини» Роман Мартиновський та адвокат Української Гельсінської спілки Максим Тимочко. Вони та інші експерти з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права – представники ГО «Регіональний центр прав людини», «Євромайдан-Крим» та Української асоціації міжнародного права брали активну участь в підготовці інформаційного повідомлення Офісу Генерального прокурора. 

Фото - Офіс Генпрокурора