Україна погодила “транспортний безвіз” з ЄС – відомий термін підписання угоди

Фото – censor.net

Уряд України погодив із делегацією Єврокомісії остаточну редакцію Спеціальної Угоди про лібералізацію автомобільних перевезень. Документ підпишуть до кінця червня.

Про це повідомив у Фейсбук заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

“Українські перевізники чекали цього майже п’ять років – вчора ми погодили остаточну редакцію Спеціальної Угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з делегацією Єврокомісії. Якщо коротко, для перевізників підписання цієї Угоди матиме таке ж значення, як скасування віз з країнами ЄС”, – написав Найєм.

Він нагадав, що питома вага товарообігу з країнами Євросоюзу у 2021 році складала більше 41%, а обсяг вантажоперевезень автотранспортом зріс майже на 42%. При цьому подальше зростання обмежувалося нестачею дозволів на міжнародні перевезення, кількість яких за окремими напрямками або залишалась незмінною, або значно скорочувалась.

"За три останні місяці у зв’язку з блокуванням українських портів обсяг товарообігу з ЄС автомобільним транспортом зріс у декілька разів. Для розуміння, лише палива автомобільним транспортом було імпортовано у 15(!) разів більше, ніж у довоєнні часи. Очевидно, ніяка дозвільна система такого навантаження б не витримала, і був великий ризик зупинки експорту автотранспортом вже у вересні-жовтні", - пояснив заступник міністра.

За його словами, після підписання Угоди про транспортну лібералізацію проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення буде вирішено остаточно. Підписання документа планується до кінця поточного місяця.

"І випереджаючи питання щодо позиції наших польських колег. Два тижні тому ми отримали офіційний лист Міністерства інфраструктури Республіки Польща з повною підтримкою укладання Спеціальної Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС. За що щиро дякуємо усіх польських перевізників, команду Міністерства інфраструктури Республіки Польщі та особисто його очільника, - повідомив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм.