Україна перейшла на третій етап послаблення карантину: що дозволено з 1 червня (Графіка)

Із 1 червня, відповідно до рішення Уряду, в Україні запроваджений третій етап послаблення обмежувальних заходів в рамках адаптивного карантину. При цьому, за даними МОЗ, критеріям для послаблення карантину на ранок 1 червня не відповідають Київ, Волинь, Донеччина, Львівщина, Рівненська та Чернівецька області України, де третій етап послаблення карантину  від сьогодні не запроваджувається.

В рамках цього третього етапу в регіонах України, що відповідають критеріям МОЗ, із 1 червня дозволено відновлення роботи автомобільних і залізничних перевезень між областями, а також ряду спортивних об’єктів, включно з басейнами. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Упродовж останніх двох тижнів ми спостерігаємо приблизно однакову кількість нових захворілих та видужалих по країні. Епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу з 1 червня відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення. Рішення щодо зняття тих чи інших обмежень в кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС (комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій). Звичне життя поступово повертається до України, але будьмо на сторожі власного здоров’я", - написав глава Українського Уряду.

Читайте також: Вихід України з карантину через Covid-19: Уряд оприлюднив графік скасування обмежень (Відео, Графіка)

Відновлення роботи транспорту та спортивної інфраструктури з 1 червня несе ряд спеціальних обмежень, покликаних не допустити нового спалаху коронавірусу. Зокрема, групові спортивні заняття дітей до 12-ти років і досі під забороною. 

Читайте також: Став відомий перелік областей України, в яких з 1 червня почнуть курсувати приміські потяги (Графіка)

Що дозволено з 1 червня, а що досі під забороною, Кабмін України показав у графіці.

МОЗ у Фесбук оприлюднило вимоги до роботи басейнів та фітнес-залів з 1 червня.